آغاز طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ماه رمضان در ایلام

0

یونس احمدی در گفت و گو با نگار مهر اظهار کرد: این طرح با ۳۹ اکیپ ثابت و سیار اداره دامپزشکی متشکل از کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی که فعالیت خود را از ۱۹ اسفند ماه سال جاری آغاز و تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه خواهد داشت شروع نموده است.

مدیرکل دامپزشکی استان ایلام گفت: براساس ابلاغ و دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر اجرای طرح تشدید نظارت بهداشتی، این اداره کل اکیپ‌های خود را از ۱۹ اسفند ماه سال جاری تا ۲۲ فروردین سال ۱۴۰۳ و پایان ماه مبارک رمضان در سطح استان ایلام فعال کرده است.

وی با بیان اینکه این طرح در ایام نوروز و در ادامه نیز در ایام ماه مبارک رمضان اجرا می‌شود، افزود: به منظور کنترل بهداشتی انواع و فرآورده‌های خام دامی در کشتارگاه‌ها، مراکز عرضه، رستوران‌های فعال، لبنیاتی‌ها و… در ایام تعطیلات نوروزی و ماه مبارک رمضان اکیپ‌های بازرسی بهداشتی دامپزشکی با بکارگیری نزدیک به ۶۰ نفر از ناظرین بهداشتی دامپزشکی در غالب ۳۹ اکیپ سیار و ثابت در دو شیفت کاری در استان ایلام فعالیت می‌کنند.

وی اضافه کرد: دامپزشکی در راستای وظایف بهداشتی خود، وظیفه نظارت بهداشتی بر تولید، توزیع و عرضه فرآورده‌های خام دامی اعم از شیر، گوشت سفید و قرمز، ، عسل و سایر فرآورده‌ها را به عهده دارد و با هرگونه فعالیت غیر بهداشتی با منشاء دامی در همه مراحل برخورد خواهد شد.

وی ادامه داد: تمامی مراکز تولید، نگهداری، توزیع، عرضه و مصرف فرآورده‌های خام دامی در سطح استان شامل کشتارگاه‌های دام و طیور، مراکز بسته‌بندی، سردخانه‌های نگهداری، مراکز عرضه (قصابی، مرغ فروشی، لبنیات، سوپر پروتئین)، رستوران‌های بین‌راهی و درون‌شهری، هتل‌ها و آشپزخانه‌ها مشمول این طرح بوده و به صورت مستمر توسط بازرسان دامپزشکی مورد بازدید و کنترل قرار خواهند گرفت.

وی گفت: به شهروندان توصیه می‌شود محصولات و فرآورده‌های خام دامی مورد مصرف خود را از مراکز تحت نظارت دامپزشکی در سطح استان تهیه کنند و در صورت مشاهده هر گونه تخلف بهداشتی، موضوع را از طریق تماس با شماره ۱۵۱۲ به بازرسان دامپزشکی اطلاع دهند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.