آغاز عملیات اجرایی طرح‌های آبخیزداری، عشایری و کشاورزی کرمانشاه

0

به گزارش گزاری مهر، عملیات اجرایی طرح‌های آبخیزداری، احیای قنوات، انتقال آب استان کرمانشاه به ارزش بیش از چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان به صورت ارتباط تصویری با معاون اول رئیس جمهور و با حضور استاندار کرمانشاه، معاونین استاندار، سردار عظیمی فرمانده قرارگاه نجف و جمعی از مدیران استانی آغاز شد.

بر اساس این طرح‌ها، در قالب یک تفاهم‌نامه با قرارگاه محرومیت زدایی امام حسن مجتبی علیه سلام عملیات اجرایی چندین پروژه بزرگ در حوزه کشاورزی در استان کرمانشاه با اعتبار سه هزار ۴۳۰ میلیارد تومان با قرارگاه امام حسن (ع) آغاز شد.

این پروژه‌ها شامل طرح‌های انتقال آب با لوله و کانال با اعتبار ۲ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان، قنوات با اعتبار ۱۵۴ میلیارد تومان و طرح‌های تأمین آب با اعتبار ۵۶۳ میلیارد تومان می‌شود.

همچنین عملیات اجرایی آبخیزداری ۳۶۰ هزار هکتار از اراضی منابع طبیعی در قالب تفاهم نامه سه ساله با قرارگاه امام حسن مجتبی انجام می‌شود.

این طرح عظیم آبخیزداری که با اعتبار ۱,۲۶۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود علاوه بر کنترل رسوب، جلوگیری از فرسایش خاک و وقوع سیل، سالیانه ۵۰۰ میلیون متر مکعب آب به منابع زیرزمینی استان اضافه می‌کند.

گفتنی است، از ۹۶۰ هزار هکتار عرصه مطالعه شده منابع طبیعی استان، تاکنون طرح آبخیزداری در ۶۰۰ هزار هکتار آن اجرایی شده است و عرصه‌های باقیمانده در قالب این طرح اجرایی می‌شود.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.