استعداد آبخیزداری کشور ۱۲۲ میلیون مترمکعب است

0

به گزارش نگار مهر، محمد علی نیکبخت ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۱۲۲ میلیون لیتر مترمکعب، ظرفیت آبخیزداری در کشور که ۲۰ میلیون آن انجام گرفته است، گفت: عدالت در دولت مردمی حکم می‌کند که به این مناطق بیشتر توجه شود و اینجا قول می‌دهم سقف اعتبارات آبخیزداری در این منطقه افزایش خواهد یافت.

محمدعلی نیکبخت وزیر جهاد در جمع بهره برداران و تشکل‌های بخش کشاورزی شهرستان رودان با اشاره به پتانسیل‌های کشاورزی این شهرستان اظهار کرد: عدالت در دولت مردمی حکم می‌کند که به این مناطق بیشتر توجه شود و اینجا قول می‌دهم سقف اعتبارات آبخیزداری در این منطقه افزایش خواهد یافت.

وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: آبخیزداری یعنی تولید آب و در عملیات‌های آبخیزداری با ۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون مکعب آب را ذخیره می‌کنند و ۱۲۲ میلیون متر مکعب استعداد کشور بود که ۲۰ میلیون آن انجام شده و در کشور این دانش بومی شده است.

نیکبخت گفت: استان هرمزگان استعداد فراوانی در حوزه آبخیزداری را دارد.

وی با اشاره به طرحهای شیلاتی و صنایع تبدیلی، خاطرنشان‌کرد که هر چه در توان داشته باشیم خواهیم گذاشت تا در استان‌های جنوبی ها توسعه داشته باشد که لازمه آن صنایع تبدیلی است.

وی ادامه داد: برای هیچ محدودیت را نخواهیم گذاشت و محصول زارعی باغی و دامی را هیچ‌گاه محدود نکرده ایم و شعار ما این است که تولید کنیم برای صادرات چرا که این امر ضرورت دارد.

در این نشست حسین رییسی نماینده مردم شرق استان ضمن تشکر از حضور نیکبخت وزیر جهاد کشاورزی در استان، درخواست‌های کشاورزان این منطقه را بیان داشت.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.