افتتاح ۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی در اردبیل

0

جهانبخش عطایی در گفت‌وگو با نگار مهر، در آستانه هفته بسیج اظهار کرد: ۸۵۰ برنامه در گرامیداشت هفته بسیج در رده‌های مختلف پایگاهی، حوزه، ناحیه و شهرستان برگزار شده و شاهد گرامیداشت چهل و چهارمین سالگرد هفته بسیج خواهیم بود.

وی از نواخته شدن زنگ بسیج در مدارس و برگزاری جشنواره جهادگران علم و فناوری خبر داد و تصریح کرد: در این هفته با تلاش بسیج حقوقدانان و مهندسان، میز خدمت در ها و مناطق محروم برپا می‌شود.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل از برگزاری همایش هویت‌بخشی به بهبودیافتگان اعتیاد و راه‌اندازی مراکز مشاوره خبر داد و گفت: در گرامیداشت هفته بسیج ویزیت رایگان در درمانگاه‌های بسیج و اعزام اکیپ درمانی به مناطق محروم و کمتر توسعه یافته انجام شده و برپایی بیمارستان صحرایی را با حضور پزشکان متخصص شاهد خواهیم بود.

عطایی از برگزاری جشن گلریزان و آزادسازی زندانیان معسر به تعداد ۱۵ نفر در گرامیداشت هفته بسیج خبر داد و افزود: به همت بسیج حقوقدان‌ها، دادگستری و خیرین در این سه سال ۵۶۰ زندانی جرایم غیرعمد و مالی از زندان‌های استان آزاد شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: جشنواره بومی، محلی، همایش پیاده‌روی، تجلیل از قهرمانان و افتتاح رزمایش جهادگران فاطمی سه در ایام هفته بسیج برگزار شده و شاهد عزیمت ۵۵۰ گروه جهادی از ۲۸ آبان ماه تا هشتم آذرماه در مناطق مختلف استان خواهیم بود.

عطایی افتتاح ۲۰ پروژه محرومیت‌زدایی را در حوزه‌های آب شرب، ، پل‌ها، استخرها و سایر طرح‌های عمرانی یادآور شد و اضافه کرد: همایش ملی تکریم از شبانان و گله‌داران عشایری در مغان برگزار خواهد شد تا جایگاه تولیدکنندگان جامعه عشایری را ارج نهاده باشیم.

بهره‌برداری از ۵۷ مسکن محرومان در اردبیل

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل به تفاهم‌نامه سپاه و کمیته امداد برای ساخت ۱۸۶ خانه محرومان در روستاها اشاره کرد و ادامه داد: از این تعداد در گرامیداشت هفته دفاع مقدس ۱۰۷ پروژه و در هفته بسیج نیز ۵۷ پروژه به بهره‌برداری رسیده و در دهه فجر نیز ۲۲ واحد باقیمانده این تعهد به سرانجام خواهد رسید.

وی از اهدای ۵۰ سری جهیزیه به نوعروسان و راه‌اندازی چهار کارگاه مقاومتی خبر داد و بیان کرد: آبرسانی به ۳۸۰ قشلاق عشایری در شمال استان انجام شده و افتتاح ۶۵ کیلومتر آسفالت راه روستایی و محوطه حوزه‌های بسیج، مدارس، گلزار شهدا و اماکن مذهبی را به نظاره خواهیم نشست.

عطایی در ادامه سخنان خود یادآور شد: با همکاری آحاد مردم ۹۵۰ صندوق مردم‌محور در استان به صورت ابتکاری راه‌اندازی شده که از طریق این صندوق و عضویت ۴۳ هزار نفر تسهیلاتی بالغ بر ۱۲۷ میلیارد تومان با صفر درصد به متقاضیان اشتغال پرداخت شده است.

وی تصریح کرد: در این سه سال یک‌هزار و ۸۷۵ اشتغال از طریق صندوق انجام شده و فعالیت ۲۸ شرکت تعاونی را با همکاری صندوق‌های قرض‌الحسنه و مجموعه سپاه شاهد هستیم.

مأموریت بسیج وارداتی نیست

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل با گرامیداشت هفته بسیج، بسیج را مولود انقلاب، نهاد ارزشی و حاضر در عرصه‌های مختلف معرفی کرد و افزود: کارنامه درخشان بسیج نشان می‌دهد که این الگوی بی‌نظیر وارداتی نیست بلکه متکی به اندیشه‌ها و آرمان‌های انقلاب اسلامی و بزرگترین شبکه فرهنگی، نظامی و اجتماعی است.

عطایی اذعان دوستان و دشمنان را به عظمت و شکوه بسیج به عنوان الگوی بی همتا یادآور شد و گفت: هفته بسیج فرصتی بی‌نظیر است تا با شعار «بسیج امید ملت ایران» عملکرد بسیجیان را در عرصه‌های مختلف به نمایش بگذاریم تا به فرموده مقام معظم رهبری عملکرد بسیج برای جوانان شورآفرین، دوستان امیدآفرین و دشمنان بیم‌آفرین باشد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل خدمت‌رسانی بی‌منت و بی‌ادعای بسیجیان را در عرصه‌های مختلف یادآور شد و بیان کرد: این خدمات در حوزه‌های مختلف قابل تحسین است و در گرامیداشت هفته بسیج از ۲۹ آبان تا پنجم آذر با برگزاری بیش از ۷۵۰ عنوان برنامه سعی بر این است تا خدمات این نهاد انقلابی بیشتر برای مردم ملموس باشد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.