افزایش تولید گندم در واحد سطح با مشارکت کشاورزان

0

به گزارش نگار مهر، سهراب سهرابی، مجری طرح گندم درباره تحقق جهش تولید با مشارکت مردم به مهر گفت: یکی از موضوع‌های مهم در حوزه جهش تولید می‌تواند در ارتقا بهره‌وری و افزایش کیفیت فعالیت‌ها، رقم بخورد.
این امر در بخش با توجه به وضعیت موجود و کمبود آب ضرورتی اجتناب ناپذیر است.

وی با اشاره به محصول استراتژیک بخش کشاورزی ادامه داد: گندم و نان قوت غالب مردم است و ما در ایران سالانه به حدود ۱۲ میلیون تن گندم، ۱۰ میلیون تن برای مصارف آرد خبازی‌ها و ۲ میلیون تن نیز برای حوزه صنف و صنعت به اضافه نان‌های فانتزی نیاز داریم.

وی افزود: هر سال که خرید تضمینی کشور به عدد ۱۲ میلیون تن برسد به خودکفایی ۱۰۰ درصدی دست پیدا کرده‌ایم.
طرحی ۵ ساله برای رسیدن به این برنامه از دو سال قبل تعریف و اهداف آن مشخص شده است.

مجری طرح گندم با تاکید بر اینکه به دنبال افزایش سطح زیرکشت گندم آبی و نیستیم، اظهار کرد: تلاش داریم با حفظ سطح کشت موجود، با اجرای یک سلسله اقدامات فنی از طریق افزایش بهره‌وری در آبیاری اراضی آبی و استفاده از آب سبز یا آب باران در دیمزارها تولید در واحد سطح ارتقا پیدا کند.

این مقام دولتی با اشاره به شعار «جهش تولید با مشارکت مردم» تصریح کرد: یک سلسله اقدامات به طور مشترک بین وزارت جهاد کشاورزی و کشاورزان در دستور کار قرار دارد که البته این موضوع از سال‌های قبل کلید خورده است.

برنامه‌های در دست اقدام برای جهش تولید

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی درباره برنامه‌های پیش رو عنوان کرد: یکی از کارهای ویژه در این طرح، موضوع جهش تولید در اراضی دیم کشور است.
این امر با مشارکت وزارت جهاد کشاورزی، ستاد اجرایی فرمان امام و کشاورزان گندمکار دیم بوده که آغاز شده است.
در این پروژه آموزش و ارائه توصیه‌های فنی کشاورزان، در اختیار گذاشتن و با سود ۴ درصد برای خرید ماشین آلات و ادوات دنباله بند دیمزارها، در اختیار گذاشتن های مال، عرضه کودها یا اسیدهای آمینه در مرحله داشت محصول، مبارزه با آفت و بیماری‌های خسارت زا گندم و در نهایت بازدید از مزارع کشاورزان کاری سه جانبه بوده که در حال پیگیری است.

سهرابی به مساله دوم اشاره کرد و ادامه داد: کشت قراردادی موضوع بعدی است که در دستور کار قرار دارد.
در این بخش کشاورزان با انعقاد قرارداد با شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی ایران وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی تعاون یی به عنوان مجموعه دولت و همچنین تشکل‌ها و بخش‌های خصوصی که نیاز به گندم دارند، تولید و فروش را مدیریت بهینه می‌کنند.
در بستر قرارداد، یک سری کمک‌های مالی به کشاورزان می‌شود که این همکاری منجر به افزایش تولید در واحد سطح محصولات خواهد شد.

وی با بیان اینکه توسعه کشت‌های مکانیزه سومین سیاست هدف گذاری شده در بخش کشاورزی است، اظهار کرد: در این حوزه هم رکن اصلی کشاورزان هستند.
قرار است با تغییر شیوه‌های کشت و به‌کارگیری روش‌های جدید مانند کشت روی پشته، کف جوی، کشت مستقیم در بقایای گیاهی، اجرای عملیات داشت و برداشت محصول به شکل اصولی، از طریق دریافت تسهیلات بانکی و راهنمایی‌هایی که کارشناسان کشاورزی می‌کنند، تولید در واحد سطح افزایش پیدا کند.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی از دیگر پروژه‌های مهم در حوزه جهش تولید به استفاده از بذور اصلاح شده اشاره کرد و یادآور شد: بذور اصلاح شده توسط مؤسسات تحقیقاتی و شرکت‌های دانش بنیان که طرف قرارداد وزارت جهاد کشاورزی هستند بذرها خریداری و تولید می‌شود.
کشاورزان با مصرف این بذور که ظرفیت بالاتر در تولید و کیفیت دارند محصولات را تولید خواهند کرد.

این مسؤول دولتی به مجموعه دستورالعمل‌های جهش تولید، توسعه پروژه‌های آبیاری نوین را اضافه کرد و گفت: دولت ۸۵ درصد هزینه‌های احداث و ایجاد سامانه‌های آبیاری نوین را پرداخت می‌کند و ۱۵ درصد با کشاورزان و مشارکت بخش خصوصی و البته با کمک‌های دولتی در حال انجام است.
سامانه‌های نوین آبیاری کاهش مصرف آب را به دنبال داشته ضمن اینکه ارتقا تولید در واحد سطح را محقق می‌کند.

سهرابی در ادامه سخنان خود تصریح کرد: پروژه دیگر در جهش تولید با مشارکت مردم، مدیریت ، بیماری‌ها و علف‌ها هرز است.
در این راستا راهنمایی‌ها و بازدیدهای میدانی از سوی بخش دولت انجام می‌شود و مدیریت محصول و سمپاشی با کشاورزان است.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از کارهای در دست اقدام که بر آن تاکید داریم، مصرف بهینه کودهای ایی است.
در صورت رعایت دستورالعمل‌ها و توصیه‌های فنی و مصرف به موقع و به اندازه کودها در نهایت منجر به افزایش تولید در واحد سطح می‌شود.

مجری طرح گندم وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد: کارهای مشترک بین متولی دولتی و کشاورزان منجر به تولید و خودکفایی پایدار گندم در کشور می‌شود که غذای اصلی مردم ایران است.

تشکل‌های بزرگ بخش خصوصی همراه با دولت

سهرابی گفت: در کشور به طور متوسط ۴۰ درصد انرژی و ۴۴ درصد از پروتئین مردم به وسیله گندم تأمین می‌شود که در جوامع روستایی و دور افتاده و در خانوارهایی که به لحاظ معیشتی، درآمد پایینی دارند این میزان مصرف و تأمین انرژی به ۸۵ تا ۹۰ درصد می‌رسد.

وی اظهار کرد: گندم غذای کاملی است و تمام عناصر غذا و ویتامین‌ها را می‌توان از نان کسب کرد.

مجری طرح گندم در وزارت جهاد کشاورزی در پایان عنوان کرد: بخش کشاورزی دارای دو تشکل بزرگ است که نخستین آن اتاق اصناف بوده و تعداد زیادی از کشاورزان عضو آن هستند.
تشکل دوم، بنیاد ملی گندم‌کاران ایران است که کشاورزان بزرگ و پیشرو عضو آن هستند.
هر دو تشکل وظیفه اطلاع رسانی و ارائه خدمات و همچنین انتقال تجربیات را به سایر کشاورزان بر عهده دارند.
وزارت جهاد کشاورزی از این دو ظرفیت در تدوین برنامه‌های ملی استفاده کرده تا با افزایش تولید در واحد سطح، به تحقق شعار سال کمک کند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.