افزایش عرضه محصولات اولویت اصلی وزارت جهاد کشاورزی

0

اکبر فتحی در حاشیه یازدهمین دوره مطبوعات، گزاری‌ها و پایگاه‌های خبری ضمن بازدید از غرفه خبرگزاری مهر، در خصوص برنامه‌های جدید جهاد استان به خبرنگار مهر افزود: این برنامه در راستای تنظیم بازار بوده ولی نه تنظیم بازار از نوع برخورد چکشی بلکه از نوع و عرضه محصولات می‌باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی عنوان داشت: جزو دستور کار وزارت خانه قرار گرفته که ماهانه ما حدوداً ۱۳۵ میلیون قطعه جوجه ریزی مرغ ی داشته باشیم و سهم استانی مان از این تعداد ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار قطعه خواهد بود و خدا را شکر سه و چهار ماهی است که این دستور انجام می‌یابد وو به دنبال آن آرامش در بازار مرغ ایجاد شده است.

فتحی اذعان کرد: علی رغم اینکه در بازار مشکلی نیست، ولی با این هدف که در آینده این آرامش در کنترل باشد و تعادل ایجاد گردد هر روز بازار تخم و مرغ توسط همکاران رصد می‌شود.

وی در خصوص بازار گوشت قرمز یادآور شد: با توجه به خلائی که از سال‌های دور به ما تحمیل شده، برنامه‌های تنظیمی تدارک دیده ایم تا در جهت جهش تولید کمک‌هایی را به ییان و دامداران عزیز داشته باشیم و روستاها را دوباره به محل تولید برگردانیم تا از حالت صرف سکونت گاه خارج شود لذا کمک‌هایی از قبیل تأمین تسهیلات و همچنین جهش تولید در دنجار ها تا علوفه در تناوب با غلات قرار گرفته تأمین بشود، جزو برنامه‌های این اداره است.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.