باید در جهت شناخت انقلاب اسلامی تلاش کرد

0

به گزارش نگار مهر، نشست تشریح فعالیت‌های کمیته یی عشایری دهه فجر کشور که مسئولیت آن به عهده حوزه نمایندگی ولی فقیه در جهاد است با حضور حجت الاسلام ربانی نماینده ولی فقیه در ، حجت الاسلام سید محسن محمودی رئیس امور هماهنگی استان‌های شورای تبلیغات اسلامی کشور، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مسئولان نهاد اجرایی کشور در شهید آوینی وزارت جهاد کشاورزی برگزار شد.

حجت الاسلام ربانی، نماینده ولی فقیه در وزارت جهادکشاورزی در خصوص نعمت‌های الهی و اینکه باید در پاسداشت نعمت‌های خداوند تلاش کنیم، اظهار داشت: خداوند در قرآن از دو نعمت برای مؤمنین یاد می‌کند یکی نعمت انبیا الهی و دیگری نعمت شکست دشمنانی که با تمام امکانات مادی خود بر علیه جامعه مسلمین اقدام می‌کنند ولی اقدامات آنها اثری بر مؤمنین ندارد و مؤمنین نیز باید طبق دستور خداوند شکر این نعمت‌های الهی را به بهترین نحو به جا بیاورند.

وی با اشاره به آیه نهم سوره مبارکه احزاب، تأکید کرد: خداوند در قرآن کریم می‌فرماید «یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اذْکُرُوا نِعْمَتَ اللَّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ هَمَّ قَوْمٌ أَن یَبْسُطُوا إِلَیْکُمْ أَیْدِیَهُمْ فَکَفَّ أَیْدِیَهُمْ عَنکُمْ ۖ وَاتَّقُوا اللَّهَ ۚ وَعَلَی اللَّهِ فَلْیَتَوَکَّلِ الْمُؤْمِنُون؛ ای کسانی که ایمان آورده اید! نعمت خدا را بر خویشتن، به یاد آورید آن زمان که گروهی (از دشمنان)، قصد داشتند دست به سوی شما دراز کنند (و شما را از میان بردارند)، امّا خدا دستشان را از شما کوتاه کرد.
از (مخالفت فرمان) خدا بپرهیزید.
و مؤمنان باید تنها بر خدا توکّل کنند و این سنت الهی است که باید مؤمنان در جهت حفظ آن همت کنند».

نماینده ولی فقیه در وزارت جهاد کشاورزی با توصیه بر اینکه باید در جهت شناخت انقلاب اسلامی تلاش کرد، گفت: تا وقتی عظمت این انقلاب اسلامی را ندانیم، هرگز نخواهیم توانست شکرگزار نعمت انقلاب اسلامی باشیم؛ همه ما باید دوره شناخت انقلاب اسلامی را سپری کنیم تا موج این شناخت در دیگران و جامعه اثرگذار باشد.

وی با بیان سخنان بعضی از سیاستمداران خارجی در خصوص مقابله جمهوری اسلامی با استکبار جهانی و بویژه رژیم ک کش صهیونیستی، ادامه داد: در جلساتی که با رهبران و سیاستمداران جهانی برگزار می‌شود، همگان از مقابله انقلاب اسلامی با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار صحبت می‌کنند و از روی تعجب بر این مساله مانده اند که چطور جمهوری اسلامی ایران از استکبار جهانی ترس و واهمه‌ای ندارد.

حشمت الله قنبری، استاد دانشگاه و پژوهشگر تاریخ اسلام دیگر سخنران این نشست بود که چند دقیقه‌ای پیرامون عظمت انقلاب اسلامی، مطالبی را بیان کرد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.