برنامه های راهبردی کشاورزی با رویکرد جهادی محقق می شود

0

به گزارش نگار مهر، سید محمود حسینی پور شامگاه شنبه در شورای سیاستگذاری مازندران با بیان اینکه روزمرگی کشاورزی در استان باید از بین برود و برنامه‌های راهبردی کشاورزی با رویکرد جهادی محقق می‌شود، افزود: این رویکرد بر اساس سند آمایش سرزمین کشاورزی عملیاتی می‌شود.

استاندار مازندران تصریح کرد: اتحادیه و تعاونی‌های کشاورزی نقش اساسی در پیگیری مطالبات کشاورزان دارد.

وی با بیان اینکه طبق اساسنامه و دستور العمل اتاق اصناف کشاورزی ارائه خدمات بخش کشاورزی منوط به داشتن پروانه نظام صنفی کشاورزی است، ادامه داد: در زمان حاضر کشاورزان باید با مراجعه به سامانه سبک و دریافت پروانه کسب کشاورزی، ثبت نام کنند.

استاندار مازندران از کشاورزان استان خواست تا با مراجعه به سامانه جامع نظام صنفی کشاورزی کشور sabak.
org ثبت نام را انجام دهند، گفت: نظام صنفی کشاورزی خدماتی را به صورت الکترونیک ارائه می‌دهد که کشاورزان به دنبال دستیابی به آن هستند.

حسینی پور ادامه داد: این رویکرد مهم در دولت سیزدهم مورد اهتمام قرار گرفته و در مازندران که کشاورزی نخستین فعالیت ی استان است، باید مورد اهتمام قرار بگیرد.

استاندارمازندران گفت: پیش نویس مصوبات اجرایی توسعه کشاورزی مازندران باید نوشته تا در شورای برنامه‌ریزی استان به تصویب برسد.

وی بیان داشت: دانشگاه‌های مازندران، مراکز رشد کشاورزی همراه با دستگاه‌های اجرایی باید ورود جدی به توسعه کشاورزی استان داشته باشند و تحول کشاورزی مازندران را باید عملیاتی کنیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.