بهره‌برداری از ۱۲۹ طرح کشاورزی استان اردبیل به مناسبت دهه فجر

0

نوبخت اژدری در گفت‌وگو با نگار مهر، میزان سرمایه‌گذاری انجام شده برای این طرح‌ها را چهار هزار و ۹۳۲ میلیارد ریال اعلام کرد و افزود: با بهره‌برداری از این طرح‌ها علاوه بر بهره‌مندی پنج هزار و ۱۵ خانوار برای ۹۸۶ نفر به صورت مستقیم و برای ۴۳۷ نفر به صورت غیرمستقیم زمینه اشتغال ایجاد شده است.

وی ۹ طرح مجتمع ‌ای به مساحت ۱۰.
۶ هکتار در شهرک‌های گلخانه‌ای مغان و سامیان با ظرفیت تولید ۲ هزار و ۵۰۰ تن انواع محصولات گلخانه‌ای، ۲۷۰ هزار شاخه انواع گل زینتی و ۲ طرح گلخانه‌ای خارج از شهرک‌های استان اردبیل را از جمله طرح‌های آماده بهره‌برداری عنوان کرد.

رییس سازمان جهاد استان اردبیل همچنین پنج طرح صنایع تبدیلی و تکمیلی شامل صنایع بسته‌بندی، سردخانه، تولید خوراک دام و طیور، پنبه پاک‌کنی و ‌کوبی با ظرفیت تولید ۳۴ هزار و ۲۵۰ تن را از جمله سایر طرح‌های آماده بهره‌برداری برای ایام دهه فجر در این استان عنوان کرد.

اژدری ۷۸ طرح بخش آب و خاک با لحاظ ۵۷ طرح سامانه نوین آبیاری سطوح کوچک و بزرگ شامل مرمت و احیای قنوات، اجرای سامانه‌های نوین آبیاری، زهکشی اراضی، احداث استخر ذخیره آب و کانال انتقال آب را از جمله دیگر طرح‌های آماده بهره‌برداری در ایام دهه فجر امسال استان اردبیل برشمرد و هدف از اجرای این طرح‌‎ها را صرفه‌جویی در مصرف آب، ، درآمد کشاورز و بالا رفتن راندمان آبیاری عنوان کرد.

وی همچنین ۱۰ طرح بخش دام و طیور شامل مجتمع پرورش مرغ ی و تخم‌گذار، پرواربندی بره و پرورش گاو شیری و نیز سه طرح شیلات و آبزیان شامل تولید ۱۰ تن ماهی سردآبی، ۵۰ هزار قطعه زالوی طبی و پرورش ۶۰۰ هزار قطعه بچه ماهی قزل‌آلا را از جمله طرح‌های آماده افتتاح ایام دهه فجر در استان اردبیل اعلام کرد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل پنج طرح منابع طبیعی و آبخیزداری شامل کنترل طرح سیلاب و جلوگیری از فرسایش خاک، ۱۱ طرح امور عشایری و ۲ طرح مرکز تحقیقات کشاورزی شامل تکثیر و ازدیاد سیب‌زمینی و استخر ذخیره آب را از جمله طرح‌های دیگر آماده برای افتتاح در ایام‌الله دهه فجر در استان اردبیل عنوان کرد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.