تأمین و تدارک انواع کودهای کشاورزی مورد نیاز کشت های استان همدان

0

به گزارش خبرگزاری مهر، آقای بهروز الیاسی مدیر شرکت خدمات حمایتی استان همدان گفت در سال جاری بر اساس سهمیه ۱۲۰ هزار تنی انواع های کشاورزی که توسط برای استان همدان در نظر گرفته شد، ۹۴ هزار و ۴۰۰ تن ازته، ۲۰ هزار و ۳۰۰ تن پتاسه و ۶۱۰۰ تن فسفاته می‌باشد.

وی گفت از مقدار سهمیه استان، تا ۱۵ آبانماه، مقدار ۶۳ هزار و ۴۵۰ تن ازته، ۹ هزار و ۳۷۰ تن فسفاته و چهار هزار و ۵۳۰ تن پتاسه برای استان تأمین و تدارک شده است.

ایشان با اشاره به تخصیص کودهای کشاورزی توسط دفتر مرکزی شرکت از پتروشیمی‌ها و مبادی کرمانشاه، لردگان، مرودشت شیراز، ارومیه، عسلویه، بندر امام خمینی (ره) و بندرعباس گفت عملیات توزیع از پتروشیمی‌ها و مبادی به مقصد استان همدان بصورت شبانه روزی از طریق ناوگان حمل و نقل انجام می‌گیرد تا کود مورد نیاز کشت‌های استان به موقع تأمین گردد.

وی افزود: بر اساس سیاست‌های کلی شرکت برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی، با انعقاد تفاهم نامه همکاری با شرکت‌های تولیدکننده کودهای کشاورزی، محصولات کودی تولیدی پس از نمونه برداری و آنالیز کود در آزمایشگاه مجهز شرکت خدمات حمایتی کشاورزی، در صورتی که استانداردهای لازم را کسب نمایند، از طریق کارگزاران و عاملین فروش این شرکت در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد که از ابتدای سالجاری تاکنون مقدار ۲۶۰۰ تن شامل ۱۶۰۰ تن فسفاته، ۸۰۰ تن پتاسه و ۲۰۰ تن سولفات آمونیوم توزیع شده است.

الیاسی افزود این کودها طبق سهمیه بندی سازمان جهاد کشاورزی استان و بر اساس سامانه پهنه بندی و با صدور حواله الکترونیکی از طریق سامانه حمل و نقل و پایش توزیع می‌گردد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان در پایان گفت این شرکت آمادگی کامل دارد تمامی برنامه کودی استان در اختیار کشاورزان عزیز قرار دهد و از کشاورزان و باغداران عزیز درخواست کرد تا با ثبت باغ و زمین زراعی خود در سامانه پهنه بندی، کود مورد نیاز خود را دریافت نمایند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.