تهیه و توزیع ۱۲۰ هزار تن کود توسط شرکت خدمات حمایتی کشاورزی همدان

0

به گزارش گزاری مهر، بهروز الیاسی گفت: شرکت خدمات حمایتی یکی از مهم‌ترین شرکت‌های زیرمجموعه است که به‌عنوان اولین و بزرگترین زنجیره تأمین و توزیع نهاده‌های کشاورزی در ایران، وظیفه بسیار مهم تهیه، تأمین و توزیع انواع نهاده‌های کشاورزی شامل های یارانه‌ای، سم و را در سطح کشور و علی الخصوص استان همدان را برعهده دارد.

وی افزود: این شرکت تاکنون این وظیفه حساس خود را به بهترین نحو ممکن در سطح استان انجام داده و علی‌رغم وجود تمامی مشکلات در چند سال اخیر، تاکنون توانسته است تمامی سهمیه کودی مورد نیاز بخش کشاورزی استان را به موقع تأمین نموده و در اختیار کشاورزان قرار دهد.

الیاسی گفت: در سال ۱۴۰۲ و سهمیه ۱۲۰ هزار تنی انواع کودهای پایه برای استان همدان با حمل به موقع از مبادی و پترو‌ها و همچنین ذخیره سازی مناسب کود پیش از آغاز هر فصل از کشت، توانستیم کود مورد نیاز کشت‌های استان را به موقع تأمین و در اختیار کشاورزان قرار دهیم.

وی افزود: با واردات بخشی از کود مورد نیاز کشور و همچنین قراردادهای بسیار خوبی که با تولیدکنندگان داخلی کود منعقد شده است و با توجه به حجم مناسب تولیدات داخلی، در تلاش هستیم کود مورد نیاز مقطع حساس کشت‌های بهاره سالجاری استان را نیز به موقع تأمین کنیم.

وی اضافه کرد: نکته بسیار قابل توجهی که در زمینه فعالیت‌های شرکت خدماتی حمایتی کشاورزی وجود دارد این است که علی‌رغم همه محدودیت‌های ریالی و ارزی و حتی قطع خوراک گاز شرکت‌های پتروشیمی به علت برودت هوا در سال گذشته، در حوزه کودهای کشاورزی که تأمین آنها در تکلیف دولت می‌باشد، گزارشی از بحران یا کمبود کود را در کل استان نداشتیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.