توسعه طرح جهش تولید در دیم‌زارهای لرستان

0

به گزارش نگار مهر، علیرضا مهاجر امروز چهارشنبه در نشست با رئیس و معاونان سازمان جهاد لرستان، اظهار داشت: لرستان یکی از استان‌های با ظرفیت خوب در حوزه کشاورزی و دامپروری در سطح کشور است که خوشبختانه در دو سال اخیر علی‌رغم خشکسالی متوالی که داشتیم تولید در لرستان بسیار چشمگیر بوده که این نشان از مدیریت منسجم و تلاش‌های مستمر کشاورزان و همکاران در لرستان است.

وی افزود: یکی از موفقیت‌های خوب در بخش کشاورزی لرستان انتقال دانش و تکنولوژی به مزارع است که با ترویج و توسعه ماشین‌آلات در اراضی می‌توان شاهد و کشاورزی دانش‌بنیان باشیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه طرح جهش تولید در زارها در لرستان درحال‌توسعه است، گفت: از برنامه‌های اصلی اجرایی‌شدن طرح جهش تولید در دیمزارها است که با توسعه آن در سراسر کشور باعث بهره‌وری بیشتر تولید و امنیت غذایی می‌شود که در این زمینه لرستان عملکرد مؤثری داشته و امیدواریم با برنامه‌های مستمر و منسجم شاهد توسعه بیشتر این طرح در لرستان باشیم.

مهاجر، گفت: در سراسر کشور حدود پنج میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از اراضی دیم که شامل ، جو، دانه روغنی کاملینا، آفتاب‌گردان، گلرنگ، کلزا و در دستور کار ستاد اجرایی فرمان امام (ره) قرار داده‌ایم که امیدواریم در لرستان باتوجه‌به ظرفیت‌های مطلوبی که وجود دارد شاهد عملکرد مناسب و مؤثری در این زمینه باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش کشاورزان خرده‌مالک در امنیت غذایی کشور اشاره کرد و گفت: باید از کشاورزی خرده‌مالکی حمایت کنیم؛ چون این قشر در تولید و امنیت غذایی نقش اساسی دارند و باید در ارائه خدمات از آنها حمایت کنیم.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، تصریح کرد: همه ما باید به سمت یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی حرکت کنیم تا بتوانیم از کوچک‌شدن اراضی جلوگیری و بهره‌وری را بیشتر کنیم.

وی به توزیع به‌موقع در بین بهره‌برداران کشاورزی اشاره کرد و گفت: فرایند تولید و توزیع کود در بین کشاورزان مراحل مهمی دارد که این مراحل باید دقیق و منظم در بین کشاورزان صورت گیرد، البته با راه‌اندازی سامانه‌های هوشمند در سراسر کشور توزیع کود دقیق‌تر و عادلانه صورت می‌گیرد که بی‌تردید هرسال شاهد ارائه خدمات و توزیع مطلوب کود به کشاورزان خواهیم شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.