توسعه کشت گلخانه‌ای بستر افزایش تولید محصولات را فراهم می‌کند

0

خیبر علی جلیلی در گفت‌وگو با نگار مهر، اظهار کرد: توسعه کشت‌های ‌ای بستر محصولات و رونق در منطقه و همچنین افزایش بهره‌وری آب را فراهم کرده و از طرف دیگر بستر مناسبی را برای بکارگیری جوانان تحصیل کرده دانشگاهی فراهم می‌آورد.

وی با بیان اینکه احداث ۴ واحد گلخانه‌ای به مساحت مفید سالن‌های گلخانه ۰.
۸ هکتار از نیمه دوم سال ۱۳۹۵ آغاز شده است، افزود: گلخانه‌های موجود در شهرستان که مشغول تولید هستند با اشتغالزایی ۸ نفر به صورت مستقیم و ۱۶ نفر به صورت غیر مستقیم فعالیت می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان کوثر تصریح کرد: برنامه توسعه گلخانه‌ها در سال‌های آتی، همچنان از اولویت کاری واحد باغبانی بوده و با توجه به محدودیت‌های منابع آبی احداث و توسعه گلخانه‌ها می‌بایست با سرعت بیشتری گسترش یافته و توسعه کشت محصولاتی چون سبزی و صیفی به دلیل صرفه ی و بازار فروش باید در اولویت قرار گیرد.

جلیلی با تاکید بر لزوم ترویج و توسعه گلخانه‌ها در جهت کاهش مصرف آب در بین کشاورزان و توجه ویژه به تغذیه گیاهی محصولات گلخانه‌ای، افزود: سالانه ۶۵۰ هزار شاخه گل رز هلندی در گلخانه‌های ی «نیلق»، «آقباش» و در گیوی علیا تولید می‌شود و به بازارهای مصرف عرضه می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: از تمامی سرمایه گذارانی که در این بخش می‌کنند حمایت می‌کنیم زیرا پرورش محصولات در فضای بسته و گلخانه‌ای علاوه بر آب‌بری کم باعث ایجاد اشتغال و درآمد پایدار شده و از طرف دیگر بستر مناسبی برای جوانان تحصیل کرده و جویای کار فراهم می‌سازد تا با بهره‌ گیری از تحصیلات دانشگاهی از شرایط اکولوژیکی مناسب منطقه برای ایجاد درآمد و کارآفرینی استفاده کنند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.