تولید توجیهی برای تغییر کاربری غیرمجاز نیست

0

به گزارش گزاری مهر، حسین فاضلی هریکندی با اشاره به برگزاری دیدارهای مردمی در دادگستری کل استان البرز گفت: این دیدارهای مردمی در همه حوزه‌های قضائی البرز برگزار شده و ۷۸۷ درخواست توسط مدیران قضائی استان مورد بررسی قرار گرفته است.

رئیس کل دادگستری استان البرز مطرح کرد: این دیدارها در دفتر مدیران قضائی در همه مجتمع‌ها برگزار و ضمن شنیدن مشکلات و درخواست‌ها، ارشادات و دستورات لازم برای حل درخواست مراجعان صادر می‌شود.

وی بیان کرد: عمده درخواست‌ها به موضوعاتی از قبیل درخواست اعمال ماده ۴۷۷ قانون آئین دادرسی کیفری، تسریع در رسیدگی، اختلافات ملکی، اعتراض و تجدیدنظرخواهی نسبت به آرا و احکام، تقاضای عفو، اطاله دادرسی، درخواست توقف اجرای حکم، اختلافات خانوادگی، مشکلات واحدهای تولیدی و تعاونی مسکن اختصاص داشت.

یکی از مراجعه کنندگان تولید کننده‌ای بود که در بخشی از اراضی در اختیار خود اقدام به ساخت و ساز غیرمجاز کرده بود که با شکایت جهاد ، رأی به محکومیت وی صادر شده اما این فرد با این استدلال که برای بیش از ۳۰ نفر اشتغال ایجاد کرده و بخشی از این تغییر کاربری در راستای تولید بوده است خواستار توقف اجرای حکم بود.

رئیس کل دادگستری استان البرز ضمن یادآوری مسؤولیت هر یک از شهروندان در قبال اراضی زراعی، تصریح کرد: هیچ شخص حقیقی یا حقوقی نمی‌تواند به بهانه فعالیت تولیدی یا صنعتی بدون طی فرایندها و الزامات قانونی اقدام به تغییر کاربری اراضی زراعی کند، بنابراین تولید، نمی‌تواند موجبی برای تغییر کاربری غیرمجاز باشد و همگان در قبال نسل آینده، مسؤولیت دارند که در راستای اجرای قانون و حفظ کاربری اراضی زراعی و تداوم و بهره‌وری آنها گام بردارند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.