تولید گوشت سفید در کشور افزایش می‌یابد/ تکمیل زنجیره تولید

0

به گزارش نگار مهر، محمد ابراهیم حسن نژاد صبح یکشنبه در حاشیه بهره برداری از کارخانه مرغ مادر در در جمع خبرنگاران با تقدیر از همه تلاشگران عرصه در این شهرستان اظهار داشت: به مناسبت ایام الله دهه فجر در شهرستان گناوه حضور یافتیم و تعدادی از پروژه‌های در حال ساخت بازدید شد و امروز یکی از واحدهای مهم حلقه‌های زنجیره طیور، واحد مرغ مادر، در گناوه به بهره برداری رسید.

معاون تولیدات دامی افزود: استان بوشهر از نظر اقلیم، ارتفاع و شرایط آب و هوایی وضعیت مناسب برای پرورش طیور دارا است.

وی گفت: استان بوشهر از استان‌هایی است که مازاد بر مصرف خود سفید تولید می‌کند و یک ظرفیتی است که می‌توان از آن برای تولید گوشت سفید کشور استفاده کرد.

وی گفت: علیرغم ظرفیت تولید مناسب در زمینه واحدهای مربوط به مرغ مادر و کارخانه‌های جوجه کشی در استان بوشهر اما کار کمتری صورت گرفته بود که خوشبختانه با تغییر رویکرد و بهبود شرایط و امروز شاهد افتتاح این طرح بو.

وی ادامه داد: سایر مراکز مرغ مادر و حلقه‌های جوجه کشی که جز نیازهای منطقه است باید در آینده با تلاش همکاران در این استان بیشتر توسعه پیدا کند.

تولید گوشت سفید در کشور افزایش می‌یابد/ تکمیل زنجیره تولید

معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی افزود: تلاش ما در سطح ملی این است که بتوانیم تولید گوشت به خصوص تولید گوشت سفید را افزایش دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به افزایش تقاضا در سطح ملی در ارتباط با گوشت سفید وجود دارد این تلاش در حال انجام است و تعدادی از واحدهای مرغ مادر و گوشتی در ایام الله دهه فجر به بهره برداری خواهند رسید.

وی گفت: تلاش ما این است که بتوانیم میزان تولید گوشت سفید را به حدود ۳۵ کیلوگرم برسانیم که این کار در حال انجام است.

حسن نژاد بیان کرد: خوشبختانه حلقه‌های بالادستی مانند مراکز مرغ مادر و مرغ اجداد توسعه بسیار خوبی پیدا کره است و در راستای تأمین امنیت غذایی کشور بسیار اثرگذار خواهد بود.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.