جلوگیری از ۳۲۰ مورد تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغی در لرستان

0

به گزارش نگار مهر، سرهنگ مسلم مویدی امروز سه‌شنبه در گفت‌وگو با رسانه‌ها، اظهار کرد: از ۳۲۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی در فروردین و اردیبهشت‌ماه سال جاری جلوگیری شد.

وی افزود: در این راستا ۳۲۰ مورد تغییر کاربری غیرمجاز اراضی زراعی و باغی توسط گشت‌های یگان حفاظت امور اراضی استان شناسایی شد که خرم‌آباد با ۱۰۸ مورد بیشترین تغییر کاربری را به خود اختصاص داده است.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان با اشاره به اینکه برخی از افراد سودجو برای خریدوفروش زمین‌های خارج از محدوده شهر یا و ساخت‌وساز ویلا و مسکن در مزارع و باغ‌ها اقدام می‌کنند، تأکید کرد: این در حالی است که بر اساس قانون، هرگونه تغییر کاربری اراضی بدون مجوز سازمان جهاد کشاورزی ممنوع است و علاوه بر قلع‌وقمع بناهای احداثی، با متخلفان طبق قانون برخورد خواهد
شد.

سرهنگ مویدی، ادامه داد: استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی در دریافت گزارش‌ها و همچنین هماهنگی با نیروهای منابع طبیعی و انتظامی در واکنش سریع به متخلفان از ویژگی‌های بارز یگان حفاظت امور اراضی استان لرستان در برخورد با تغییر کاربری‌های غیرمجاز است.

وی اضافه کرد: برخورد قانونی با متخلفان از طریق مراحل قانونی، شناسایی و تخریب به‌موقع ساخت‌وسازهای غیرمجاز در دستور کار واحدهای یگان حفاظت اراضی استان لرستان است تا تبدیل‌شدن اراضی کشاورزی به ویلا و خانه‌باغ‌ها جلوگیری به عمل آید.

فرمانده یگان حفاظت امور اراضی لرستان از مردم درخواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز موضوع را به سامانه ۱۳۱ گزارش‌ها مردمی اطلاع دهند یا با مراجعه با آدرس https://cms laoi.
ir تخلف تغییر کاربری را ثبت و پیگیری کنند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.