خرید سهام پالایشگاه شازند به ارزش ۲۸ همت توسط صندوق بیمه اجتماعی

0

به گزارش نگار مهر، بیت الله برقراری ظهر شنبه در جریان سفر به استان مرکزی، در بدو ورود به با حضور در پایانه ی این شهرستان و نشست با گل کاران و کشاورزان منطقه اظهار کرد: محلات، شهر گل و گیاه است و مسلماً با دیدن این صفای ظاهری شهر باید قدردان این نعمت بود و از ظرفیت موجود استفاده کرد.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئولیت‌های خود را به درستی انجام داد و هر استان و منطقه نیز شرایط و ظرفیت خاص خود را دارد، افزود: بندگی خداوند یکی از اهداف خلقت است و هر جا که خالصانه بندگی کرده ایم خداوند توجه خود را داشته است، نمی‌توان ادعای بندگی کرد و دروغ گفت.
همه مقدرات خداوند برای بندگی ما چیده شده است و در این بندگی باید برای روشن بودن آینده نیز هدفگذاری کرد، همچنین همه ما برای آبادانی و عمران آمده ایم و یکی از فلسفه‌های ظهور امام عصر (عج) آبادانی است و همه تلاش‌های ما با فلسفه خلقت هماهنگی دارد.

برقراری با بیان اینکه برای تحقق اهداف باید در مسیر عدالت اجتماعی که حاصل آن آرامش است، حرکت کرد، گفت: مبانی اعتقادی و فکری جمهوری اسلامی برگرفته از عدالت اجتماعی است و روح عدالت اجتماعی در انقلاب اسلامی رسوخ کرده است.

وی با تاکید بر اینکه در همه زمینه‌ها باید عدالت اجتماعی محقق شود، بیان کرد: صندوق بیمه اجتماعی براساس عدالت اجتماعی شکل گرفته است و براساس قانون، دولت موظف است که بیمه اجتماعی را برای همگان در نظر گیرد.
صندوق برگرفته از اصل ۲۹ قانون اساسی و در سال ۱۳۸۴ برای بیمه شدن جامعه هدف کشاورزان، ییان و عشایر شکل گرفت و برای تحقق این اصل قانونی باید تلاش کنیم در راستای عدالت اجتماعی گام برداریم در غیر این صورت این مسیر نیمه تمام باقی می‌ماند.

برقراری با بیان اینکه بیمه نبودن کشاورزان، روستاییان و عشایر آرامش را از افراد می‌گیرد و صندوق نیز مزیتی برای این اقشار به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: اینکه ۳۰۰ بیمه شده صندوق در محلات امروز به بیش از ۲۶۰۰ نفر رسیده است، نشان از ارتقای آگاهی مردم است، هر چقدر مردم از حقوق خود و اطلاع سانی دقیق بهره مند باشند، به راحتی جذب این صندوق می‌شوند.

برقراری مدیرعامل صندوق با تاکید بر اینکه یکی از شرایط ارتقای این صندوق آگاهی بخشی نسبت به خدمات صندوق به مردم است، افزود: برای اولین بار برای مستمری بگیران بیمه تکمیلی راه اندازی شده است که نشان از ایجاد تنوع در عملکرد صندوق است، همچنین برای اولین بار مستمری پرداختی به صورت گام به گام در حال افزایش است.

وی با اشاره به اینکه تولیدکنندگان در کشور، در مهار تورم، مباحث امنیتی، اقتصادی، سیاسی، غذایی و … اهمیت دارند، گفت: این صندوق جامعه هدف بسیار مهمی را پوشش می‌دهد و با آرامش این قشر، دولت نیازمند هزینه کردن در حوزه امنیت نیست و این قشر همواره پای انقلاب بوده و هستند.

برقراری با اشاره اینکه خدمات در راستای عدالت اجتماعی باید گسترش یابد و کفه عدالت را باید در همه حوزه‌ها سنگین کرد، افزود: در حوزه صندوق آمادگی دارد، اما باید برای صندوق مزیت داشته باشد.
منابع صندوق باید برای آینده سرمایه گذاری شود، البته اخیراً در استان سرمایه گذاری بزرگی از سوی صندوق انجام شد به شکلی که سهام پالایشگاه شازند با مبلغ ۲۸ هزار میلیارد تومان خریداری شد و مسلماً این رقم در آینده به ۱۰۰ هزار میلیارد تومان افزایش می‌یابد و از پالایشگاه حتماً بازدید خواهم داشت.

وی با بیان اینکه برای هر اقدامی باید پیوست بیمه‌ای لحاظ شود و با این روند قطعاً صندوق همواره با نشاط پیش خواهد رفت، گفت: افرادی که با عنوان کشاورز در عرصه گل و گیاه بیمه نیستند را می‌توان جذب صندوق کرد و دولت نیز در این صندوق در سطوح مختلف یارانه پرداخت می‌کند.
مسلماً این بیمه در دوران سالخوردگی حتماً پوشش حمایتی از بیمه شدگان خود دارد و با اطلاع رسانی دقیق و درست به مردم می‌توان اقشار مختلف را جذب کرد.

در این نشست از رئیس شورای شهر محلات و رئیس اتحادیه گل و گیاه محلات تجلیل به عمل آمد.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.