خرید ۱۰ میلیون و ۳۰۵ هزار تن گندم در کشور

1

به گزارش نگار مهر، محمد علی نیکبخت در سفر یک روزه خود در گلزار شهدای شهرستان تویسرکان اظهار کرد: در سال زراعی ۲_ ۱۴۰۱ تا کنون ۱۰ میلیون و ۳۰۵ هزار تن خرید انجام شده است که با این میزان نان امسال کشور به صورت صددرصد تأمین شده است و نیازی به واردات گندم برای تأمین نان وجود ندارد.

وی افزود: تلاش داریم برنامه پایداری خودکفایی را ادامه دهیم که در شرایط اقلیمی نامتعادل دچار بحران نشویم‌.

وزیر جهاد با بیان اینکه ۲ میلیون هکتار سطح زیر کشت آبی داریم که تلاش می‌کنیم با افزایش بهره وری و کشاورزی دانش بنیان سطح عملکرد را بالا ببریم تا گرفتار تنش‌های آبی نشویم، ادامه داد: در مراتع هم با توصیه و پشتیبانی رهبری ستاد اجرایی فرمان حضرت امام یا طرح جهش تولید در زارها را داریم.

نیکبخت در ادامه بابیان اینکه امسال برنامه آن را به طور مفصل پیگیری کرده‌ایم برنامه ریزی های لازم صورت گرفته که نهاده‌های و و سم تأمین شده است افزود :۲ هزار نفر از فارغ التحصیلان کشاورزی به صورت قراردادی در دیم زارها متمرکز می‌شوند تا بتوانیم سطح عملکرد را در این حوزه بالا ببریم.

وی تشریح کرد: تلاش بر تثبیت پایداری خودکفایی در کشور است که تأمین نان و غذا مردم دغدغه نداشته باشیم.

این مقام مسؤول در پایان ادامه یا بیان اینکه مطالبات کشاورزان ۱۵۴ و نیم همت بود که تا امروز بیش ۱۱۰ همت معادل ۷۰ درصد آن پرداخت شده است خاطرنشان کرد: با توجه به پیگیری‌های انجام شده طبق تأکید رئیس جمهور سازمان برنامه موظف است تا پایان شهریور مطالبات را به کشاورزان پرداخت کند و سازمان جهاد کشاورزی نیز به عنوان متولی پیگیری این مسئله است.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
1 نظر
  1. کشاورز می گوید

    آقای وزیر محترم لطفا پول ما کشاورزان را واریز کنین هر روز هی پز میدین که ۱۰ میلیون تن گندم تحویل گرفتیم چرا پرداخت پولش را انجام ندادین پز تولید گندم به شما مربوط میشه ولی پرداخت پول و قیمتش مربوط به وزیر قبلیه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.