دهکده کشاورزی صنعتی در روستاهای مازندران احداث می شود

0

به گزارش نگار مهر، سید محمود حسینی پور بعدازظهر شنبه در همایش دهیاران بخش چمستان نور اظهار کرد: انقلاب اسلامی هرکجا نیاز به حمایت داشت مردم سنگ تمام گذاشتند و مردم در طول این سال‌ها هرکاری برای انقلاب اسلامی نیاز بود انجام دادند و محتواهایی که در راهپیمایی امسال مطرح شد غنی بود و نشان از بصیرت بالای مردم دارد.

استاندار مازندران با بیان اینکه امیدواریم سفرهای شهرستانی دستاوردهای خوبی برای مردم به همراه داشته باشد، افزود: چمستان نور جزو دست نخورده ترین بخش‌های مازندران است و مهیا برای توسعه و رشد است.

حسینی پور ادامه داد: اگر با نگاه علمی و دقیق راهبردی به چمستان و سایر بخش‌ها بنگریم زیباترین مناظر طبیعی را شاهد هستیم و اینکه چرا این مناطق به دلیل عدم برنامه ریزی در اختیار بخشی از کسانی قرار گرفت که ویلاهای لوکس در آن ساختند که منفعتی برای مردم منطقه وجود ندارد، جای سوال است.

وی بیان کرد: نباید به راحتی زمین‌های طلایی منطقه در اختیار کاخ نشینان قرار گیرد و هیچ گونه پاسخگویی هم به مردم نداشته باشند.

استاندار مازندران با بیان اینکه بند شده به دو محصول خاص که گاهی هم این دو محصول با بی مهری در سطح ملی مواجه می‌شوند، در حالی که کشاورزی در کشورهای دیگر جزو صنایع های‌تک قرار گرفته است، گفت: به دنبال این هستیم پهنه‌های ی استان را تعریف کنیم تا ییان در آن پهنه‌ها رشد پیدا کرده و محصولات محور تولید کنند.

حسینی پور ادامه داد: تصمیم داریم در این منطقه دامداری را برگردانیم و ایجاد دامداری‌های سنگین و بالای هزار رأسی در روستاها ایجاد کنیم چراکه با این اقدام روستاییان می‌توانند به تولید بعنوان یک نگاه کنند.

استاندار مازندران با بیان اینکه طبق فرمایش رئیس جمهور که باید کارخانه بزرگ اقتصاد روستا را فعال کنیم، گفت: روستاهایی داریم که به سمت توسعه رفتند و علل و عل رشد برخی از روستاها شناسایی شد که با بررسی‌های انجام شده شاهد بو اراده برخی از مردم روستا و جوانان نخبه روستا راهکاری برای رشد و توسعه روستا بوده است.

این مسؤول با بیان اینکه کشاورزی روستا را دانش بنیان کنیم، افزود: باید دهکده کشاورزی صنعتی در روستاها ایجاد کنیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.