دهیاران از تغییر کاربری اراضی روستایی البرز جلوگیری کنند

0

به گزارش نگار مهر، فرشاد قدوسی صبح دوشنبه در جلسه ستاد مقابله با ساخت و سازهای غیر مجاز شهرستان چهارباغ که با حضور فرماندار شهرستان چهارباغ، بازدار رئیس سازمان جهاد استان، معاون فرماندار، بخشداران مرکزی و رامجین، اعضای شورای تأمین و رؤسای ادارات شهرستان برگزار شد، بر ضرورت صیانت از اراضی یی و حریم آن و ارسال گزارش تخلفات ساخت و ساز و تغییر کاربری‌ها به مبادی قانونی از سوی دهیاران تاکید کرد.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری البرز اظهار کرد: در این راستا دهیاران موظفند گزارش‌های مربوطه را در کوتاه‌ترین زمان ممکن به دستگاه‌های متولی به منظور اعمال قانون ارسال کنند.

به گفته وی برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی به منظور آموزش دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها از جمله برنامه‌های این اداره کل است که در دست اقدام است.

داوود جعفری، فرماندار شهرستان چهارباغ نیز در این جلسه وجود حساسیت در میان مسئولان مربوط به پیشگیری و مقابله با ساخت و ساز غیر مجاز را بسیار مهم دانست و گفت: دستگاه‌های متولی امر و مراجع صدور پروانه علاوه بر کنترل و نظارت بر ساخت و سازها، مکلفند از هرگونه تخلفات ی خارج از پروانه را به وسیله مأموران خود جلوگیری کنند و اجازه ندهند این عمل خلاف قانون به سرانجام برسد.

دادستان عمومی و انقلاب و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان نیز در ادامه این جلسه بر حمایت کامل و قاطع دستگاه قضائی و انتظامی از متولیان امر پیشگیری و برخورد با ساخت و سازهای غیر مجاز تاکید کرد و خواستار افزایش هماهنگی‌های ادارات مربوطه برای اجرای احکام بازدارنده و مقابله‌ای در حوزه ساخت و ساز غیر مجاز شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.