رفع تداخل ۸۱ درصد از پلاک‌های کشاورزی استان همدان

0

به گزارش گزاری مهر، رضا بهراملو با بیان اینکه امنیت غذایی با شرط حفظ آب و خاک محقق می‌شود اظهار کرد: فرهنگ سازی در مصرف بهینه آب از ضروریات روز است و با فعالیت‌های طبیعت محور اعم از کاری و درخت داری تحقق می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه افزون بر آب در حوزه خاک نیز دچار محدودیت شده‌ایم افزود: حدود ۸۰۰ هزار هکتار از اراضی استان همدان منابع طبیعی و یک میلیون هکتار اراضی است به طوری که ۲۶۰ هزار هکتار از اراضی زراعی و باغی آبی و ۴۴۰ هزار هکتار است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه با تاکید بر تدوین نقشه راه تصریح کرد: نقشه راه کشاورزی در ۲۱ زیرتخصص خودجوش تدوین شده به نحوی که تولید بر اساس نیاز باشد نه تصادفی از همین رو یکی از برنامه‌های حفظ منابع تولید همچون آب و خاک، تدوین نقشه راه است.

وی با اشاره به اینکه در این حوزه بهره‌گیری از کشاورزان نمونه نیز باید مد نظر باشد چراکه ۴۱ کشاورز نمونه ملی عدد بی‌سابقه‌ای بوده که استان همدان از آن خود کرده است گفت: کشاورزان نمونه با ارتقای بهره‌وری و در راستای حفظ منابع تولید اقدام درخوری انجام داده‌اند.

بهراملو در بخش دیگر از اتمام رفع تداخلات پلاک‌های کشاورزی استان تا پایان سال خبر داد و اضافه کرد: در این بخش نیز اقدامات شایان ذکری صورت گرفته، به طوری که طی سال جاری سه برابر هفت سال ابتدای طرح رفع تداخل انجام شده به نحوی که تا پایان سال به اتمام می‌رسد.

وی در پایان به رفع تداخل بیش از ۹۸۲ پلاک در استان اشاره کرد و گفت: تاکنون ۸۱ درصد از پلاک‌های کشاورزی استان رفع تداخل شده است.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.