زنجان ظرفیت و ثروت‌های خوبی در کشاورزی و صنعت دارد

0

به گزارش نگار مهر، معاون علمی، فناوری و دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در سفر خود به زنجان پس از بازدید و افتتاح تعدادی واحدهای فناور و دستاوردهای نوآوری، با آیت‌الله علی خاتمی، نماینده ولی‌فقیه در استان زنجان دیدار کرد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور در این دیدار اظهار کرد: زنجان افراد باهوش و مستعدی را در خود پرورش داده و فرصت‌های بسیاری در سرمایه‌گذاری دارد.

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی با بیان اینکه خاک خوب، اصالت و غذای پاک، انسان پاک تربیت می‌کند، تصریح کرد: زنجان ظرفیت و ثروت‌های خوبی در و صنعت دارد.

فاز دوم مرکز نوآوری هاب محصولات کشاورزی شمال‌غرب افتتاح شد

به گزارش خبرنگار مهر، فاز دوم مرکز نوآوری هاب صادرات محصولات کشاورزی شمال‌غرب افتتاح شد روز شنبه با حضور روح‌الله دهقانی فیروزآبادی معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور افتتاح شد.

اولین مرکز نوآوری تخصصی هاب صادراتی و کشاورزی شمال‌غرب بر فرآیند فیزیولوژی و فناوری پس از برداشت محصولات از نحوه برداشت تا انبارمانی، بسته بندی و صادرات، بازاررسانی متمرکز است.
این مرکز می‌تواند در عرصه زنجیره غذایی نقش،بسزایی داشته باشد و با برگزاری رویدادهای تخصصی به استارت‌آپ‌ها به صورت فیزیکی و عملی کمک کند تا به شرکت‌های دانش‌بنیان تبدیل شوند.

رییس مرکز نوآوری های صادراتی محصولات کشاورزی شمال‌غرب کشور امروز در آیین بهره برداری از این طرح با بیان اینکه ۱۳ واحد فناوری حوزه کشاورزی در این مرکز مستقر است، اظهار کرد: این مرکز در نقش شتاب دهنده برای واحدهای فناور در حوزه کشاورزی است.

مهدی شجاعی تلاش و دغدغه این مجموعه را محصولات صادراتی در بخش کشاورزی دانست و گفت: برای راه اندازی مرکز نوآوری های صادراتی محصولات کشاورزی زنجان بالغ بر ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه شده است.

همچنین ترانسفورماتور کوره قوس الکتریک به عنوان محصول جدید شرکت ایران تراسفو که برای اولین بار در کشور تولید شده است، روز شنبه با حضور معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهور رونمایی شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.