زیرساخت های صادرات محصولات کشاورزی در مازندران آماده نیست

0

به گزارش نگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی عصر یکشنبه در دیدار مدیران کل جهاد و دامپزشکی و دستگاه‌های وابسته به‌مناسبت روز جهاد کشاورزی، ضمن گرامیداشت هفته جهاد کشاورزی و سالروز تأسیس جهاد سازندگی و روز عرفه و سالروز شهادت حضرت مسلم (ع)، عید سعید قربان و غدیر خم، اظهار کرد: حضرت آیت الله رئیسی در صبح جمعه که جلسه‌ای با وزرا داشتند در رابطه با عدم استفاده از ارز ترجیحی برای واردات دو بحث استفاده از اینکه از چه ارزی استفاده شود و اینکه مقدار واردات چقدر باشد صحبت کردند که نشان از دغدغه ایشان نسبت به کشاورزان دارد.

وی با اشاره به اقدامات خوب انجام شده در حوزه و کشاورزی، افزود: در سال‌های قبل حدود ۳۰ هزار تن بود و اکنون رشد ۱۲ برابری داشته است و باید واقعیت‌ها را بیان کنیم و دلمان را به آمار خوش نکنیم.

آیت الله محمدی لائینی با بیان اینکه زیرساخت‌ها آماده صادرات نیست و کارهای زیادی باید انجام دهیم، افزود: باید در بحث شناسنامه‌دار شدن محصولات تلاش کنیم زیرا از نظر مکانیزه کردن کشاورزی و استفاده از دانش هسته‌ای در این حوزه ضعیف هستیم.

وی با بیان اینکه قاچاق دام و خسارت ذبح دام‌های مولد جنایت است، گفت: متأسفانه ها را به سمت رفاهی محض و مصرف‌گرایی پیش بردند در حالی که سیاست مدیریت روستاها مثل گذشته و مولد باشند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: در حوزه دام و نظارت بر ذبح دام باید دقت‌های لازم در بحث تحقیقات کشاورزی صورت بگیرد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.