صادرات بیش از ۴۷۰۰ تن صیفی جات گلخانه ای به روسیه

0

به گزارش گزاری مهر، جبرئیل برادری با بیان اینکه در سال گذشته ۲۷۲ هکتار توسعه ‌ها را در سطح استان داشته‌ایم گفت امسال نیز تاکنون ۲۶ هکتار گلخانه در سطح استان تهران از ابتدای سال احداث شده است.

وی با بیان اینکه سطح گلخانه‌های استان تهران به ۴۶۹۰ هکتار رسید، گفت: امسال در برنامه داریم که ۱۶۶ هکتار دیگر به این میزان اضافه کنیم.

برادری سطح گلخانه‌های گل تولید گل شاخه بریده استان را ۱۴۷۰ هکتار اعلام کرد و گفت: یک میلیارد و ۴۶۸ میلیون شاخه گل شاخه بریده و گلدانی تولید می‌شود که گل‌های داوودی با ۳۱۳ میلیون شاخه، میخک با ۲۷۱ میلیون شاخه و رز با ۱۰۱ میلیون شاخه جز پر تولیدترین گل‌ها در گلخانه‌های استان تهران به شمار می‌روند.

وی بخش عظیمی از تولیدات گلخانه‌ای را مربوط به گلخانه‌ای دانست و گفت: ۳۳۱۲ هکتار از گلخانه‌های استان تهران مشغول تولید صیفی جات هستند که ۹۲۲ هزار و ۱۶۶ تن انواع صیفی جات در این گلخانه‌ها تولید می‌شود و بیشترین میزان در آن مربوط به خیار فلفل و بادمجان است.

به گفته این مقام مسؤول، ۲۲۶۷ تن بادمجان، ۱۵۰۳ تن فلفل دلمه‌ای و ۹۶۶ تن گوجه فرنگی از تولیدات گلخانه‌ای استان تهران به روسیه صادر شده است و علاوه بر آن ی نیز در حوزه سبزی و صیفی به برخی کشورهای اتحادیه اروپا، خلیج فارس، عراق داریم.

برادری تکنولوژی بالا، وجود گلخانه داران پیشرو و تنوع کشت را از ویژگی‌های مهم توسعه گلخانه‌ها در استان تهران دانست و گفت: استان تهران علاوه بر کسب رتبه نخست توسعه گلخانه‌ها در سطح کشور طی سال‌های برنامه ششم توسعه، قی‌ترین گلخانه‌ها را نیز در اختیار دارد.

وی در خصوص تنوع کشت علاوه بر توسعه سطحی گلخانه‌ها گفت: علاوه بر افزایش کمی و کیفی تولید، تنوع کشت را نیز دنبال می‌کنیم به طوری که الان گلخانه‌های بلوبری و رازبری و همچنین ‌های گرمسیری همچون پاپایا در سطح استان تهران فعالیت خود را آغاز کرده اند.

برادری ادامه داد: در حال حاضر به دنبال اجرای طرح‌هایی مثل کارخانه گیاهی هستیم؛ در این طرح تولید با نور مصنوعی از طریق تولیدات طبقاتی در سطح کم و عملکرد بالا را دنبال می‌کنیم.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.