ضرورت جلوگیری از استفاده کشاورزان از پساب های ارسینک دار

0

به گزارش گزاری مهر، ایمان شکوهیان از تصفیه خانه شیخی جان مربوط به تصفیه آب تالوار و نیز از محل خروج پساب تصفیه خانه به همراه مدیران اداره بهداشت، محیط زیست و منابع آب شهرستان بازدید کرد.

وی در این باره عنوان کرد: متأسفانه زیر ساخت‌های لازم برای جداسازی لجن و ارسنیک از پساب وجود ندارد و پس از خروج از تصفیه خانه، کشاورزان زمین‌های پایین دست با احداث یک سد خاکی اقدام به جمع آوری پساب تصفیه خانه و آبیاری محصولات می‌کنند.

وی افزود: به همین دلیل برای حفظ سلامت مردم، دستور داده شد تا مدیران تصفیه خانه از رهاسازی پساب‌ها خودداری کنند و مقرر شد تا زمان احداث کامل زیر ساخت‌ها، پساب به شکل کامل و از طریق تانکر به تصفیه خانه شهرک شهید بهشتی منتقل شود.

دادستان بهار گفت: از طرفی با توجه به ده بودن پساب، نمونه‌هایی از محصولات ، خیار و کدو جمع آوری برای آزمایش به اداره بهداشت داده شد و به منظور جلوگیری از آبیاری، دستور جمع آوری موتورها و پمپ‌های استقرار یافته در محل ذخیره سازی پساب نیز صادر کر.

شکوهیان ادامه داد: موضوع احداث سد خاکی با تنظیم گزارشی از سوی اداره منابع آب به اطلاع رئیس دادگاه بخش لالجین رسید تا اقدامات لازم و قانونی در این راستا انجام گیرد، همچنین مراتب الزامات قانونی درباره پساب تصفیه خانه به مدیر کل شرکت آب منطقه‌ای استان به شکل حضوری ابلاغ شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.