لزوم استفاده کشاورزان از یافته های تحقیقاتی

0

به گزارش نگار مهر، علیرضا مهاجر عصر دوشنبه در نشست هم اندیشی با جع علمی، دانشگاهی و نخبگان در مرکز تحقیقات و آموزش و منابع طبیعی مازندران گفت: کشاورزان باید از یافته‌های تحقیقاتی در بخش کشاورزی برای افزایش عملکرد محصول بهره مند شوند.

وی ادامه داد: از استان مازندران به دلیل داشتن افراد فرهیخته و ظرفیت و شرایط مناسب اقلیمی، انتظار بیشتری می‌رود تا برای انجام کارهای کشاورزی بهره گیری مناسب داشته باشند.

مهاجر خاطرنشان کرد: کارها و اقدامات تحقیقاتی باید در راستای تبدیل به ارزش افزوده، عملکرد بالا و تولید بیشتر سوق یابد.

معاون امور زراعت از لزوم انتقال دستاوردها به عرصه سخن گفت و برنامه ریزی در این خصوص را مهم دانست.

بابک مؤمنی سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران نیز در نشست هم اندیشی با جوامع علمی، دانشگاهی و نخبگان در مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی مازندران ضمن گرامیداشت ایام الله دهه مبارک فجر گفت: توقع جامعه کشاورزی، انتقال یافته‌های علمی به عرصه هاست و پیاده سازی یافته‌ها و دستاوردها را یکی از موارد مهم در افزایش عملکرد کشاورزی استان مازندران بیان کرد و این امر مهم را به عنوان یک رسالت و وظیفه مطرح کرد که باید برای رسیدن به آن، واقع نمایی و اطلاعات درست را مبنای کار قرار داد.

وی ادامه داد: اصلاح نظام داده‌ها و اطلاعات درست از موارد مهم دیگری است که باید به آن توجه ویژه شود.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران، فعالیت در بخش را یکی از مهمترین ظرفیت‌های استان بیان کرد و گفت: تلاش در نفوذ دانش به سطح مزرعه تاکید می‌شود.

وی افزود: باید یافته‌های علمی را به مزرعه و کشاورز نزدیک کرد تا به امنیت غذایی حداکثری دست یافت که این امر متعاقباً تعاملات بیشتر را می‌طلبد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.