مازندران در الفبای صادرات محصولات کشاورزی مانده است

0

به گزارش نگار مهر، آیت الله محمدباقر محمدی لائینی شامگاه سه شنبه در دیدار مدیر جهاد و معاونین شهرستان ساری، اظهار کرد: به حق کلمه جهادی زیبنده کشاورزی بوده زیرا کشاورزی یک جهاد است.

وی افزود: ظرفیت‌های شهر ساری با ۹۰ هزار هکتار زمین، بخش طیور، دام، کشاورزی، شلتوک، ، و جو، ، فضای ‌ای ظرفیت بزرگی بوده و انتظار این است که این ظرفیت در تراز خودش مورد توجه قرار بگیرد.

امام جمعه ساری یادآور شد: مازندران ما با این ظرفیت آن طور که باید در منطقه و دنیا حرف برای گفتن ندارد زیرا حدود هشت میلیون تولیدات باغی و کشاورزی داریم که کم نیست و می‌توانیم بازار تمام کشورهای حوزه خزر را به دست بگیریم.

نماینده ولی فقیه در مازندران با عنوان اینکه اما در الفبای محصولات کشاورزی مان، تصریح کرد: دامداری ما به صرفه نیست و با این علوفه‌های گران، امکانات بهداشتی و درمان دام در حد ضعیف با مشکلات زیادی روبرو هستیم.

وی با انتقاد از گرانی مرغ تصریح کرد: و سم و امکانات روز به روز گران‌تر شده و بر مصرف سموم نظارت چندانی نمی‌شود و این بخش رها شده است.

وی ادامه داد: از نظر قیمت هم هر سال در بخشی مشکل داریم و امسال قیمت برنج خیلی نسبت به پارسال افت پیدا کرد.

آیت الله محمدی لائینی اعلام کرد: اگر بتوانیم دریچه صادرات را باز کنیم کشاورزی ما چند برابر جان می‌گیرد و رشد می‌کند اما اکنون زمین‌های ما در حال سفید شدن است و سرمایه‌ها را از دست می‌دهیم.

امام جمعه ساری اظهار کرد: در حوزه سوخت، کشاورزان ما واقعاً مشکل دارند و کشاورزی باید به گونه‌ای باشد که بصرفد و باید به دنبال صنعتی شدن برویم و دامداری صنعتی نیاز به زیرساخت دارد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.