مالزی پیشرو در حوزه اجرای سیاست‌های اقتصادی اسلامی است

0

به گزارش گزاری مهر، آیت‌الله سید احمد علم‌الهدی ظهر شنبه در دیدار با محمد سبو وزیر و امنیت غذایی مالزی که پس از استقبال رسمی استاندار خراسان رضوی به مشهد سفر کرده است، اظهار کرد: در دیپلماسی کشورهای اسلامی، تبادل حوزه دانش و فناوری اهمیت بسیار بیشتری حتی نسبت به مراودات ی و فرهنگی دارد زیرا مبادلات مالی و مسائل اجتماعی از جمله اموری است که با تغییر دولت‌ها دستخوش تغییر می‌شود اما عرصه دانش فراتر از سیاست است و جامعه دانشگاهی، علما و فضائل علمی هیچ‌گاه محدود به تصمیم و فکر سیاستمداران نبوده‌اند.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: مالزی از جمله کشورهای پیشرو در حوزه اجرای سیاست‌های اقتصادی اسلامی است.
تجربه حاکمیتی در این کشور ثابت کرده که تز حکمرانی دینی را می‌توان در همه عرصه‌ها از جمله اقتصاد نیز اجرا کرد و بر همین اساس، جمهوری اسلامی با پیشرفت‌هایی که در زمینه حکمرانی اجتماعی فرهنگی دارد، می‌تواند الگوی مکمل مالزی باشد و تجربیات دو طرف زمینه‌ساز خیر و برکت برای ایران و مالزی باشد.

وی تصریح کرد: مشهد، پایتخت فرهنگی جهان اسلام است.
سالانه میلیون‌ها زائر به شهر امام رضا (ع) می‌آیند و در این جریان، مجاوران بارگاه منور رضوی نیز همه زندگی خود را برای تأمین رفاه زائران پای کار می‌آورند.
این الگوی میزبانی به‌موازات ظرفیت‌های زائرپذیر مشهد، فرصت‌های کم‌نظیری است که می‌تواند موردتوجه برادران عزیز ما در کشور مالزی هم قرار بگیرد و عاشقان اهل‌بیت (ع) از این کشور را نیز بر سفره پربرکت میزبانی مشهدی‌ها بنشاند.

علم‌الهدی در پاسخ به ابراز دغدغه وزیر کشاورزی و امنیت غذایی مالزی نسبت به تحولات اخیر فلسطین و نسل‌کشی رژیم صهیونیستی در غزه نیز گفت: زمینه ظهور حضرت مهدی (عج) زمانی فراهم می‌شود که دنیا استکبارستیز شود.
بشر باید به این باور برسد که جریان مادی جهان‌خواری نمی‌تواند دنیا را مدیریت کند و از این نظر، اگرچه شهادت زن و ک فلسطینی زیر بمباران صهیونیست‌ها برای ما نیز جانکاه و تأسف‎ بار است اما در واقع، مسیر استکبارستیزی ملت‌ها را کوتاه‌تر می‌کند و موجی از وجدان‌های نگران به راه می‌اندازد که حقیقت پلید جنایتکاران عالم به برکت آن رسوا می‌شود.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.