مزایای طرح صدور شناسنامه محصولات کشاورزی در فارس تبیین شود

0

به گزارش گزاری مهر، مجتبی دهقان پور در نشست ارتقای سلامت محصولات در استان فارس، بر تبیین مزایای اجرای طرح شناسنامه دار کردن محصولات کشاورزی در بین افراد ذی نفود تاکید کرد و گفت: باید از ظرفیت نمایندگان مجلس، دادستان‌ها، فرمانداران، ائمه جمعه و تمامی افراد تأثیرگذار و کلیدی در سطح شهرستان‌ها بهره‌مند شویم.

وی افزود: با توجه به تأکید استاندار فارس مبنی بر اجرای این طرح، آگاه کردن جامعه مخاطب ما مهم است و در این راستا باید نسبت به آموزش مسؤولان پهنه‌های کشاورزی در سطح شهرستان‌ها اقدام شود و فعالیت‌های ترویجی برای آگاهی بخشی به کشاورزان به‌صورت مستمر انجام شود.

این مقام مسؤول تهیه بسته تشویقی به‌منظور ترغیب کشاورزان به اجرای طرح را ضروری دانست و افزود: با ارائه بسته‌های تشویقی ازجمله کاهش تعرفه‌های خدمات نظام صنفی و نظام‌مهندسی و یا موارد الزام‌آور و محدودکننده قطعاً کشاورزان خود را با این طرح منطبق می‌کنند.

وی با اشاره به محصولات عرضه‌شده شناسه دار در سطح بازار، خواستار همکاری شهرداری برای در اختیار قرار دادن غرفه‌های خاصی شد که بتوان این محصولات را با ۵ تا ۱۰ درصد قیمت بالاتر از سایر محصولات به فروش رساند تا درآمدزایی حاصل از فروش این نوع محصولات، موجب تشویق تولیدکنندگان به اخذ شناسه سلامت برای محصولات زراعی و باغی شود.

طرح شناسنامه‌دار کردن محصولات کشاورزی باهدف نظارت بر تولید، عرضه و محصولات سالم و شناسنامه‌دار در سطح استان فارس در حال اجرا است و کشاورزان و باغداران می‌توانند برای دریافت اطلاعات و خدمات به اتاق اصناف کشاورزی در سطح شهرستان‌ها، مراکز خدمات کشاورزی و دفاتر نظام‌مهندسی و کشاورزی و منابع طبیعی در سطح استان فارس مراجعه کنند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.