مکانیزاسیون کشاورزی چهارمحال و بختیاری رو به توسعه است

0

به گزارش نگار مهر، لیلا منوچهری‌مقدم صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امسال از محل تسهیلات خط اعتباری توسعه مکانیزاسیون ۱۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان به استان اختصاص یافت.

رئیس اداره فناوری‌های مکانیزاسیون سازمان جهاد چهارمحال و بختیاری افزود: از این میزان ۵۶ میلیارد تومان تا اواخر آذرماه به استان تخصیص یافت و تاکنون ۴۸ میلیارد آن جذب شده و حدود ۵ میلیارد هم پرونده آماده پرداخت در بانک کشاورزی موجود است که به محض باز شدن سامانه سمات جذب می‌شود.

وی گفت: ۹۴ میلیارد تومان پرونده در بانک کشاورزی استان در دست بررسی قرار دارد و ۵۰ میلیارد تومان اعتبار تسهیلات مکانیزاسیون هم در چند روز گذشته به استان اختصاص داده شد که با باز شدن سامانه سمات بانک کشاورزی قابل جذب است.

منوچهری‌مقدم گفت: هم اکنون ۵۰ درصد سهمیه تسهیلات خط اعتباری توسعه مکانیزاسیون در استان جذب شده است.

وی افزود: بروجن با جذب ۱۵ میلیارد تومان، خانمیرزا با جذب ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان و فلارد با ۶ میلیارد تومان بیشترین جذب این تسهیلات را در چهارمحال و بختیاری به خود اختصاص داده‌اند.

رئیس اداره فناوری‌های مکانیزاسیون سازمان جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: در حال حاضر بیشترین جذب استان در حوزه مکانیزاسیون زراعت است که برای خرید انواع دستگاه‌های کارنده، کشت مستقیم، کشت عمیق‌کاران و سم‌پاش‌ها و نیز انواع ادوات خاک‌ورزی و دستگاه‌های برداشت استفاده شده است.

وی گفت: در قسمت مکانیزاسیون باغی پنج دستگاه تراکتور باغی، انواع سم‌پاش‌ها، تیلرها و سایر ادوات را به متقاضیان واگذار کرده‌ایم.

منوچهری‌مقدم خاطرنشان کرد: در قسمت دام و طیور هم تعداد محدودی پرونده پرداخت شده است که امید است با جذب صددرصدی بتوانیم سهمیه‌ای اضافه بر سهمیه سازمان جهاد کشاورزی استان دریافت کنیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.