میوه عید با قیمت تنظیم بازار از ۲۷ اسفند عرضه می‌شود

0

به گزارش نگار مهر، اکبر فتحی روز شنبه در جلسه شورای هماهنگی مدیران سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی، اظهار کرد: سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی تعطیل بردار نیست و در ایام نوروز نیز همکاران ما برای تنظیم بازار، تأمین شکر و و اقلام پروتئینی و سایر اقلام مورد نیاز مردم فعالیت خواهند داشت.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان از عرضه شب عید و همچون شکر، ، و سایر کالاها به مناسبت ماه مبارک رمضان در ۶۰ غرفه در آذربایجان شرقی خبر داد و افزود: ۲۲ غرفه در سطح شهر تبریز و ۳۸ غرفه دیگر نیز در سطح ۲۰ شهرستان دیگر استان به عرضه میوه شب عید و کالاهای اساسی اقدام خواهند کرد.

وی گفت: ۸۰۰ تن سیب و پرتقال شب عید ذخیره‌سازی شده است و از ۲۷ اسفند با اعلام تنظیم بازار آذربایجان شرقی با مناسب عرضه آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه مردم برای تأمین کالاهای اساسی ماه مبارک رمضان و ایام عید نگرانی نداشته باشند، اظهار کرد: ۴۰۰ تن میوه شب عید در سطح شهر تبریز و ۴۰۰ تن باقی مانده در سایر شهرستان‌ها عرضه خواهد شد.

فتحی با اشاره به اینکه برای تأمین برق عشایر آذربایجان شرقی از انرژی‌های خورشیدی بهره گرفته می‌شود، افزود: هر چقدر بتوانیم از انرژی خورشیدی و سایر انرژی‌های تجدیدپذیر در بخش کشاورزی استفاده کنیم می‌توانیم قدم مؤثری در توسعه این بخش داشته باشیم.

وی اظهار کرد: تقاضا برای در بخش کشاورزی زیاد است اما یکی از موانع آن ناترازی انرژی است که استفاده از انرژی‌هایی مثل انرژی خورشیدی می‌تواند در حل این مسئله مؤثر باشد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان شرقی با اشاره به نقش و اهمیت جامعه عشایری در تولید محصولات داخلی بیان کرد: عشایر استان، مردمان زحمت‌کشی هستند که در تأمین پروتئین، لبنیات، تولید محصولات زراعی و باغی در پایاب سدها نقش ایفا می‌کنند.

وی طرح جهش تولید در زارها را یکی از اتفاقات خوب بخش کشاورزی استان در سال ۱۴۰۳ برشمرد و گفت: این طرح منجر به و خرید شد که در سایه آن ضریب اطمینان برای موجودی انبارها و سیلوها افزایش یافت.

رئیس سازمان جهادکشاورزی آذربایجان شرقی در این جلسه از فعالیت‌های اثرگذار همکاران روابط عمومی در سطح سازمان، شهرستان‌ها و ادارات تابعه سازمان در تبیین برنامه‌ها و عملکرد سازمان و ادارات تابعه سازمان تجلیل کرد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.