نظام اداری بخش کشاورزی هوشمندسازی می‌شود

0

به گزارش گزاری مهر، هوشنگ محمدی، معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد گفت: انتظار می‌رود در سال جدید با انجام مطالعات دقیق، فعالیت‌های انجام شده در توسط مرکز نوسازی و تحول اداری وزارت جهاد کشاورزی مستندسازی شود تا آثار و اطلاعات در دسترس مراجعه کنندگان قرار گیرد.

به گفته وی، با تبدیل سیر تحول گذشته به سند، می‌توان اقدامات انجام شده در بخش کشاورزی را در دسترس آیندگان قرار داد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر برنامه‌ریزی مدون در انجام امور بخش کشاورزی تاکید کرد و گفت: مرکز نوسازی و تحول اداری به عنوان مغز متفکر یک مجموعه در حوزه منابع انسانی، باید با برنامه‌ریزی مناسب و انجام مطالعات و اشراف کامل به برنامه توسعه کشور، بتواند بازمهندسی فرایند، ساختار و مشاغل را به خوبی انجام دهد.

وی افزود: در مطالعه و بررسی قانون توسعه‌ای کشور، علاوه بر بخش کشاورزی باید بخش صنعت نیز مورد توجه قرار گیرد، زیرا بخشی از کشاورزی همچون صنایع تبدیلی و … به بخش صنعت مرتبط است و انتظار می‌رود در سال ۱۴۰۳ با این نگاه همه زوایای برنامه توسعه هفتم را ببینیم و از آن برای منابع بخش کشاورزی استفاده کنیم.

محمدی با تاکید بر اینکه مرکز نوسازی و تحول اداری در بازخوانی قانون بودجه نیز علاوه بر قوانین مرتبط با بخش کشاورزی باید بخش‌های مختلف این قانون در حوزه‌های منابع انسانی، منابع مالی و … را مطالعه و بازخوانی کند، خاطرنشان کرد: در سنوات گذشته بر اساس این بندها توانستیم پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت جهاد کشاورزی سال‌های ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ را پرداخت کنیم.

وی بر انجام کار تیمی برای پیشبرد اهداف مرکز نوسازی و تحول اداری تاکید کرد و گفت: همه ارکان وزارت جهاد کشاورزی نیروی این مرکز هستند بنابراین باید تیم‌سازی انجام شده و در این راستا از ظرفیت استان‌ها نیز استفاده شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی بر سنجش اثرگذاری بازمهندسی فرآیندها و ساختار تاکید و تصریح کرد: برای این امر باید اثرگذاری تسهیلگری، واگذاری امور و تصدی‌گری مورد سنجش قرار گیرد.

وی افزود: رصد و بازنگری فرآیندها، واگذاری‌ها و دستورالعمل‌ها برای سهولت کار مردم باید مرتباً انجام و در صورت لزوم اصلاحات صورت گیرد.

محمدی از انجام طرح طبقه‌بندی مشاغل و تصدی‌گری‌ها و اصل ۴۴ قانون در این مرکز خبر داد و اظهار امیدواری کرد؛ این امور به خوبی اجرایی شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی، بر حرکت به سمت هوشمندسازی در سال پیش رو تاکید کرد و گفت: دولت به سمت هوشمندسازی در حرکت است، بنابراین نظام اداری ما نیز باید برای رفع مسائل و مشکلات پیش رو، هوشمند شده و در این راستا کسب و کارها، خدمات، مهندسی فرآیندها و صدور مجوزها و … سامانه‌ای شود.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.