نقطه عطف تحول در روستاها توجه به اقتصاد روستایی است

0

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد اسکندری در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: روز ۱۵ مهرماه هر سال از سوی شورای فرهنگ عمومی کشور و با هدف ارج نهادن به و فرهنگ روستایی، به نام روز روستا نامگذاری شده است.

وی افزود: روستاییان و عشایر در رشد ی و توسعه کشور نقش کلیدی ایفا می‌کنند و نباید حضور آن‌ها را نادیده گرفت.
نوع و سبک زندگی روستاییان و به خصوص عشایر، آن‌ها را به مردمانی غیور و صبور تبدیل کرده است.

وی در ادامه از برگزاری پنجمین دوره ملی توانمندی‌های روستاییان و عشایر، با حضور ۵۰ تولید کننده برتر روستایی و عشایری از آذربایجان شرقی خبرداد و افزود: این نمایشگاه از ۱۲ تا ۱۸ مهر ماه در مصلای تهران برگزار می‌شود.

اسکندری با تاکید بر اهمیت برگزاری این نمایشگاه ملی، بیان کرد: فلسفه اصلی نمایشگاه، نشان دادن قدرت اقتصاد روستایی و توانمندی روستاییان است و از دیگر اهداف این نمایشگاه می‌توان به افزایش پدیده مهاجرت معکوس از شهر به روستا اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: رأس مسائل روستایی، اقتصاد روستایی است و روستاییان باید با تکیه بر توانمندی‌ها و ظرفیت‌های خود بر مشکلات اقتصادی فائق آیند.

وی ادامه داد: یکی از امتیازات اصلی پنجمین دوره نمایشگاه ملی توانمندی‌های روستاییان و عشایر با ادوار گذشته، بستر سازی برای فروش محصولات و جذب سرمایه‌گذار از طریق تجار داخلی و خارجی است.

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری آذربایجان شرقی با اشاره به توانمندسازی غرفه‌داران این دوره از نمایشگاه، گفت: در خلال برگزاری این نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی مختلفی ویژه حاضران و شرکت کنندگان در این نمایشگاه در جهت آموزش شیوه‌های نوین بازاریابی و انتقال تجربیات افراد موفق برگزار خواهد شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.