وزیر جهاد کشاورزی از وضعیت ذخایر استراتژیک به مجلس گزارش داد

0

به گزارش نگار مهر، علی خضریان در تشریح جلسه این کمیسیون با حضور وزیر جهاد و معاونانش، گفت: با توجه به اهمیت موضوع امنیت غذایی و لزوم وجود اطلاعات دقیق جهت مدیریت حوزه کشاورزی و دامی به ویژه در شرایط امروز کشور، بحث رصد خانه کشاورزی و وضعیت ذخایر راهبری در دستورکار این کمیسیون قرار گرفت.

وی توضیح داد: بر اساس بررسی‌های کارشناسی کمیسیون اصل ۹۰، با وجود تکالیف قانون و تاکید مراجع بالادستی تاکنون راه‌اندازی رصدخانه کشاورزی با تأخیر چندساله همراه بوده لذا موظف شد تا ضمن ارائه برنامه زمانبندی دقیق جهت تکمیل این رصدخانه، میزان پیشرفت این پروژه را به شکل منظم و ماهیانه به کمیسیون گزارش دهد.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه کرد: علاوه بر این، وزیر جهاد کشاورزی گزارشی از وضعیت ذخایر استراتژیک ارائه کرد که مقرر شد در مورد نحوه مدیریت این ذخایر و چالش‌های حال و آینده کشور گزارشی به کمیسیون اصل ۹۰ ارائه شود.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار کرد: در انتها نیز موضوع اخذ مابه‌التفاوت از اعضای زنجیره تأمین و تولید کالاهای اساسی پس از حذف ارز ترجیحی مورد بررسی قرار گرفت.
وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که در همین راستا تاکنون ۴,۰۰۰ میلیارد تومان به خزانه واریز شده و گزارش آن نیز طی روزهای آتی به کمیسیون ارسال خواهد شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.