پیش‌بینی بارش شدید باران در ۳ استان

0

فریبا گودرزی کارشناس هواشناسی در گفت‌وگو با نگار مهر درباره پیش‌بینی آب و هوا طی روزهای آینده اظهار داشت: از آنجایی که در نوار شمالی کشور تغییراتی در آب و هوا داشته‌ایم، از امروز تا هفته آینده به دنبال تغییرات جریانی شاهد افزایش دما و گرما هستیم اما با گذر زمان دما کاهش پیدا می‌کند.

وی افزود: امروز در استان‌های هرمزگان، کرمان، سیستان بلوچستان، جنوب بوشهر، جنوب فارس، جزایر تنگه هرمز، ارتفاعات زاگرس در چهارمحال بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال فارس و جنوب شاهد رگبار باران و رعدوبرق خواهیم بود.
بارش‌ها بیشتر در نیمه جنوبی کشور هستند و فردا این شرایط در مناطقی در سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان ادامه دارد و در شنبه نیز بارش‌ها به صورت پراکنده در مناطق جنوب شرقی رخ می‌دهند و به تدریج این سامانه بارشی نیز کشور را ترک خواهد کرد.

وی درباره بارش‌هایی که هشدار نارنجی دارند، گفت: امروز نیمه جنوبی کرمان، هرمزگان و ارتفاعات چهارمحال بختیاری بارش‌هایی با هشدار نارنجی دریافت می‌کنند.
فردا نیز در هرمزگان و جنوب کرمان بارش‌های شدید را پیش‌بینی می‌کنیم که آب‌گرفتگی به همراه دارند.
در این مناطق به هموطنان توصیه می‌شود تا از کوهنوردی و فعالیت‌های دیگر خودداری کنند.

وی در توصیه به کشاورزان گفت: کشاورزان در کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، اصفهان، فارس، بوشهر، هرمزگان، خوزستان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از ورود خسارات به محصولات را انجام دهند.
با توجه به بارش‌های این مناطق عدم آبیاری را توصیه می‌کنیم.
کشاورزها همچنین با تسریع کشت محصولات می‌توانند از آن‌ها مراقبت کنند.

گودرزی درباره شرایط آب‌وهوای تهران توضیح داد: در تهران شرایط خاصی را نخواهیم داشت و آب و هوای تهران تا هفته آینده تغییری نمی‌کند.
سواحل شمالی کشور با بارندگی مواجه نیستند و شرایط خوبی را دارند.
بیشتر بارندگی‌ها در نیمه جنوبی کشور هستند.
در شهرهایی مانند قم نیز شرایط خاصی پیش‌بینی نشده و تا هفته آینده پدیده‌ای پیش‌بینی نمی‌شود.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.