پیش بینی برداشت ۳۹۰۰ تن خرما در قصرشیرین

0

جبار خدامرادی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به عملیات برداشت از نخلستان‌های شهرستان قصرشیرین، اظهار کرد: معمولاً برداشت خرما از اواخر شهریور ماه با برداشت ارقام زودرس آغاز و تا آبان ماه با محصولاتی که دیرتر قابل برداشت هستند، پایان می‌یابد.

وی با تاکید بر اینکه کل باغات قصرشیرین ۹۵۰ هکتار است، افزود: در حال حاضر ۶۵۰ هکتار از آنها زمین مثمر زیر کشت نخلستان‌های خرما قصرشیرین است که از هر هکتار به طور میانگین سه تن خرما برداشت خواهد شد.

مدیر جهاد شهرستان قصرشیرین تصریح کرد: در مجموع بر اساس پیش بینی‌های انجام شده بالغ بر سه هزار و ۹۰۰ تن خرما از نخلستان‌های شهرستان قصرشیرین در سال جاری برداشت خواهد شد.

خدامرادی با تاکید بر تأثیر افزایش میزان بارش‌های هرساله بر بهبود عملکرد زمین‌های کشاورزی و برداشت خرما، خاطر نشان کرد: بر همین اساس با توجه به بارش‌های سال گذشته با پیش‌بینی‌های انجام شده احتمال افزایش ۱۰ تا ۲۰ درصدی عملکرد برداشت خرما را خواهیم داشت.

وی در پایان نیز با بیان اینکه محصولات عمده کشاورزی شهر قصرشیرین خرما، مرکبات و است، بیان کرد: برداشت مرکبات نیز به عنوان یکی از عمده محصولات در این شهرستان از اواخر آبان یا اوایل آذر ماه آغاز خواهد شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.