پیش بینی برداشت ۷۵ تن دانه روغنی گلرنگ از سطح مزارع سربیشه

0

به گزارش نگار مهر، محمد رضا زرگری صبح دوشنبه در جمع خبرنگاران از تامین اعتبار اجرای طرح هوشمند سازی سیستم آبیاری تحت فشار درسطح ۱۱۵ هکتار خبر داد.

مدیر جهاد شهرستان سربیشه با اشاره به اینکه این طرح الگویی برای اولین بار در سطح استان خراسان جنوبی و در باغ ۱۱۵ هکتاری در مختاران اجرا می شود، گفت: تکنیک سنتی آبیاری راه کاری برای اندازه گیری دقیق آب مصرفی وکاهش مصرف آب در زمان خشکسالی یا برای افزایش بازدهی مزرعه در اختیار ما قرار نمی دهد.

زرگری با بیان اینکه استفاده از فناوری هوشمند می تواند به کشاورزان کمک کند تا هزینه هاراکاهش دهند و در زمان برداشت محصول بیشترین بازدهی داشته باشند، بیان کرد: مزایای اجرای طرح هوشمند سازی، صرفه‌جویی در مصرف آب، کاهش هزینه های آبیاری (از قبیل نیروی انسانی و…)، کنترل دقیق هدفمند از طریق استفاده از سنسور های تکنولوژی های هوشمند، حفاظت از گیاهان است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سربیشه با بیان یک خبر خوب دیگر در حوزه کشاورزی شهرستان سربیشه ادامه داد: با هدف امنیت و استقلال غذایی کشور و کاهش سهم واردات روغن به کشور و در راستای اجرای الگوی کشت محصولات زراعی سازگار به شرایط اقلیمی شهرستان در سال زراعی ۱۴۰۳_ ۱۴۰۲ در سطح ۵۰ هکتار کشت گلرنگ در سطح شهرستان انجام شده است.

زرگری اظهار کرد: پیش بینی می شود میزان ۷۵ تن دانه روغنی گلرنگ از سطح این مزارع برداشت صورت پذیرد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.