چرا جاروبرقی کشش ندارد

0

حتماً برای شما نیز پیش آمده است که مکش جاروبرقی شما به طور ناگهانی کاهش یابد. قدرت مکش جاروبرقی یک فاکتور اساسی برای انتخاب یک جاروبرقی مناسب از بین انواع جاروبرقی‌ها است. با این حال یکی از رایج‌ترین مشکلاتی که عموماً برای جاروبرقی‌ها پیش می‌آید، این است که قدرت مکش آن‌ها به طور ناگهانی کاهش پیدا می‌کند. در این موقعیت دو راه برای حل مشکل کاهش مکش وجود دارد، اولین قدم این است که چون عموماً قیمت جاروبرقی نسبت به سایر لوازم برقی منزل کمتر است یک جاروبرقی نو تهیه کنید اما دومین راه حل این است که با انجام یک سری مراحل و روش‌ها قدرت مکش جاروبرقی خود را مجدداً افزایش دهید.  ما در این مقاله قصد داریم به این سوال که چرا جاروبرقی کشش ندارد بپردازیم.

چرا جاروبرقی کشش ندارد

دلایل بسیار متنوعی وجود دارد که جدای از برند جاروبرقی، سبب کاهش قدرت مکش در دستگاه جاروبرقی می‌شود. در ادامه به بیان ۸ دلیل کاهش قدرت مکش جاروبرقی می‌پردازیم.

۱. کم شدن قدرت مکش جاروبرقی به علت پر بودن کیسه جاروبرقی

پر بودن کیسه جاروبرقی مشکلات زیادی را بوجود می‌آورد و به همین دلیل باید در زمان درست تعویض شود. همچنین پر بودن کیسه جاروبرقی و خاک دادن آن در ادامه سبب کاهش قدرت مکش آن نیز می‌شود. کاهش مکش جاروبرقی یکی از مشکلات بسیار رایج در تمامی برندها است و برای رفع این مشکل کافیست کیسه جاروبرقی را تعویض و یا خالی کنید.

۲. سوراخ شدن کیسه جاروبرقی

نکته حائز اهمیت در مورد مکش جاروبرقی این است که برای اینکه جاروبرقی با مکش بالا زباله‌ها را جمع آوری کند، نباید هیچ راه نفوذی برای هوا در این مسیر وجود داشته باشد. سوراخ شدن کیسه جاروبرقی تا حد بسیار زیادی قدرت مکش دستگاه را کاهش می‌دهد. توجه کنید که استفاده از کیسه‌های جاروبرقی بی‌کیفیت می‌تواند سبب پاره شدن کیسه و کاهش مکش دستگاه شود. علاوه براین، لازم است بررسی کنید که آیا کیسه درست نصب شده است یا خیر؟

اگر به پارگی کیسه جاروبرقی توجه نشود گرد و خاک وارد موتور میشود و کشش جاروبرقی کم میشود.

بی توجهی به این موضوع منجر به سوختن موتور میشود بهتر است در بازه های زمانی استفاده از دستگاه حتما وضعیت کیسه بررسی شود در غیر اینصورت نیاز به تعمیرات جاروبرقی پیدا خواهید کرد.

۳. کاهش و افزایش قدرت مکش جاروبرقی به علت ارتفاع لوله

توجه کنید هر اندازه ارتفاع لوله جاروبرقی بیشتر باشد، سبب کاهش قدرت مکش جاروبرقی می‌شود، از این رو باید تا حد امکان و متناسب با شرایط محیط، فاصله لوله تا موتور را کاهش دهید. کم کردن ارتفاع لوله جاروبرقی می‌تواند پاسخ مناسبی به سوال چرا جاروبرقی کشش ندارد، باشد و تا حد زیادی سبب افزایش قدرت مکش دستگاه شود.

۴. خراب شدن موتور جاروبرقی

مانند هر دستگاه دیگری، موتور مهم‌ترین و اصلی‌ترین قطعه داخل جاروبرقی به شمار می‌آید، و وجود هر گونه آسیب و خرابی در آن می‌تواند منجر به کم شدن قدرت مکش دستگاه شود. دقت داشته باشید که به طور معمول اگر کاهش مکش جاروبرقی همراه با بوی سوختگی از دستگاه باشد، به احتمال بسیار زیادی نشان از آسیب دیدن موتور است.

یکی از رایج ترین مشکلات خرابی موتور میباشد در این حالت باید برای تعمیر جاروبرقی اقدام کنید.

۵. گرفتگی لوله خرطومی دستگاه جاروبرقی

یکی از اشتباهات رایجی که اکثر افراد مرتکب می‌شوند، جمع آوری هر نوع زباله و آشغالی با جاروبرقی است. جمع آوری تکه‌های بزرگ پارچه، کاغذ و پلاستیک سبب تجمع و گرفتگی در مسیر خرطومی دستگاه  می‌شود. علاوه بر این از آنجایی که گرفتگی و انسداد لوله‌های خرطومی مانع از عبور هوا با شدت زیاد در لوله می‌شود، در نهایت سبب کاهش مکش جاروبرقی نیز می‌شود.

۶. تنظیمات اشتباه دستگاه جاروبرقی

در بسیاری از مواقع کم بودن قدرت مکش جاروبرقی تنها به دلیل تنظیمات اشتباه دستگاه است که سبب کاهش قدرت دستگاه می‌شود. شما می‌توانید با استفاده از دکمه‌های روی جاروبرقی تنظیمات آن را بر روی قدرت مکش بالا قرار دهید و به این ترتیب این مشکل را رفع کنید.

در برخی از مدل های جاروبرقی ال جی شما از طریق دسته قادر به کم و زیاد کردن قدرت هستید در صورت خرابی دسته ممکن است روی کمترین توان قرار گیرد و باید برای تعمیرات جاروبرقی ال جی اقدام کنید.

۷. گرفتگی و کثیف شدن فیلتر جاروبرقی

فیلترهای موجود در داخل جاروبرقی نیز مانند کیسه جاروبرقی در اثر استفاده زیاد و به مرور زمان با لایه‌هایی از گرد و غبار مسدود می‌شوند. این فلیترها نقش بسیار مهمی در میزان قدرت مکش جاروبرقی دارند و به همین دلیل نیاز است که پس از مدتی تمیز و یا در صورت آسیب تعویض شوند. ضروری است که در هنگام خرید فیلتر جارو برقی به کیفیت آن توجه کنید.

۸. کاهش مکش دستگاه به علت کثیف بودن برس پارویی جاروبرقی

یکی دیگر از مواردی که می‌توان به عنوان یک پاسخ مناسب برای سوال چرا جاروبرقی کشش ندارد در نظر گرفت، کاهش مکش جاروبرقی به علت کثیف بودن برس پارویی آن است. برس جاروبرقی با گذشت زمان و در اثر جمع آوری مو، نخ و همچنین تجمع گرد و غبار، در نهایت منجر به کاهش قدرت مکش دستگاه می‌شود. در این زمان تنها با تمیز کردن برس می‌توانید به راحتی قدرت مکش جاروبرقی خود را مجدداً افزایش دهید.

منبع لاتین: Reasons Why Your Vacuum Cleaner Has Lost Its Suction

۵/۵ - (۱ امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.