کارکنان باید با مصادیق تخلف و فساد آشنا شوند

0

به گزارش نگار مهر، احمد احمدی طالیشان عصر یکشنبه در مراسم تکریم و معارفه اعضای جدید هیأت رسیدگی به تخلفات اداری سازمان جهاد در اردبیل، اظهار کرد: در رسیدگی به تخلفات اداری با سه مؤلفه پیگیری، مقابله و پیشگیری روبه‌رو هستیم که بهترین گزینه این است که جلوی تخلف را از طریق پیشگیری بگیریم و این روش یکی از اساسی‌ترین و قابل قبول‌ترین روش‌های مقابله با فساد و تخلف اداری است.

وی تصریح کرد: برگزاری دوره‌های تخصصی آشنایی با تخلفات اداری یکی از ضروریات برای تشکیلات اداری است و تمامی کارکنان باید با مصادیق تخلف، فساد، اختلاس و… آشنایی کامل داشته باشند.

مدیرکل هماهنگی رسیدگی به تخلفات اداری گفت: سهل‌انگاری رؤسا و مدیران در ندادن گزارش تخلفات کارمندان تحت امر سبب می‌شود در مبارزه با تخلفات و کاستی‌ها موفقیت‌های قابل قبولی را کسب نکنیم.

احمدی طالیشان افزود: کارشکنی و شایعه‌پراکنی، وادار ساختن یا تحریک دیگران به کارشکنی یا کم کاری و ایراد خسارت به اموال دولتی و اعمال فشارهای فردی برای تحصیل مقاصد غیر قانونی از مصادیق تخلف اداری است که قطعاً هیأت رسیدگی به تخلفات اداری با آن برخورد خواهد کرد.

در این مراسم رئیس سازمان جهاد کشاورزی اردبیل نیز خاطرنشان کرد: صلاحیت رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان با هیأت بدوی است و آرای صادره در صورتی که قابل تجدید نظر نباشد، از تاریخ ابلاغ قطعی و لازم‌الاجرا است.

نوبخت اژدری در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: ایجاد نارضایتی در ارباب رجوع یا انجام ندادن یا تأخیر در انجام امور قانونی آنها بدون دلیل و همچنین ایراد تهمت و افترا، هتک حیثیت از مصادیق تخلف اداری محسوب می‌شود که بدون هیچ‌گونه چشم‌پوشی باید با متخلفان برخورد شود.

وی بیان کرد: هدف از هیأت رسیدگی به تخلفات اداری، حاکمیت سلامت اداری است و رسیدگی به تخلفات باید به گونه‌ای باشد که سبب آبروریزی و هتک حرمت افراد نشود.

در این مراسم مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اهمیت نظم و انضباط کاری در تشکیلات سازمانی ادامه داد: روحیه همکاری و انضباط کاری نقش کلیدی در توازن بخشیدن به ساختارهای اداری و سازمانی دارد و در این راستا مقوله فرهنگ در میان صاحب نظران همواره به عنوان بزرگترین پیش نیاز نیل به توسعه همه‌جانبه مطرح بوده است.

حجت‌الاسلام مهدی اسد علیزاده افزود: فرهنگ کار باید در جامعه نهادینه شود تا از این طریق بتوان به توسعه همه‌جانبه در جامعه دست یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم با قدردانی از زحمات اعضای قبلی هیأت، اشرف آقا براتی و فرهاد شکری و مهدی فیضی به عنوان اعضای جدید هیأت رسیدگی به تخلفات اداری منصوب شدند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.