کشاورزان زنجانی از کشت‌های آبی غیرمجاز خودداری کنند

0

به گزارش گزاری مهر، اکبر باقری، با اشاره به اعلام سازمان هواشناسی مبنی بر ورود سامانه‌های بارشی از سمت غرب کشور و احتمال وقوع سیلاب در رودخانه‌ها و مسیل های سطح استان در ایام تعطیلات نوروزی، هشدار داد.

وی افزود: با توجه به احتمال وقوع سیلاب های شدید و خطرات جانی و مالی وقوع سیل، توقف، تردد، چادر زدن و اتراق به هر عنوان در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها و تاسیسات آبی ممنوع می باشد.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای زنجان، از کلیه شهروندان و مسافران و گردشگران نوروزی خواست، توجه جدی به اخطاریه های نصب شده توسط امورات منابع آب شهرستانهای تابعه در سطح استان داشته باشند.

باقری تصریح کرد: در همین ابتدای سال از کشاورزان و بهره برداران انتظار داریم از کشت های آبی غیرمجاز و انتقال آب به اراضی غیرآبخور اولیه و خودداری نموده و ما را در مدیریت منابع محدود آبی یاری نمایند.

وی با اشاره به آمار وزارت نیرو و سخنگوی کشور در خصوص افت بارندگی سال ۱۴۰۲ نسبت به سال های گذشته گفت: به تمامی کشاورزان و مالکان چاه ها هشدار می‌دهیم در صورتیکه مبادرت به کشت محصولات پر آب طلب یا انتقال آب به خارج از محدوده کروکی چاه و یا آب فروشی نمایند، بر اساس قانون با آنها برخورد قاطع نموده و اقدام به قطع برق، پلمب چاه و جریمه سنگین خسارت به آبخوان خواهند شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.