کشاورزی دانش‌بنیان گامی موثر در راستای ارتقای بهره‌وری است

0

به گزارش گزاری مهر، رضا بهراملو ضمن گرامیداشت هفته پژوهش و فناوری با بیان اینکه در راستای دانش‌بنیان اقدامات درخوری در استان انجام شده است اظهار کرد: نقشه راه کشاورزی در ۲۱ تخصص با همکاری محققان، دانشگاهیان، تشکلات و کارشناسان در راستای کشاورزی پژوهشی تدوین شده است.

وی در ادامه با اشاره به اینکه بهره‌گیری از تجارب کشاورزان نمونه ملی و اخذ نظر گروه یاوران تولید در ارتقای بهره‌وری نقش بسزایی دارد تصریح کرد: ارتقای فعالیت‌های علمی نیز به جد دنبال می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان خاطرنشان کرد: با وجود محدودیت منابع راهی جز حرکت به سوی کشاورزی دانش‌بنیان نیست به نحوی که این مهم با گسترش همکاری‌های جهاد کشاورزی و دانشگاه‌ها در دستور کار است.

وی افزود: تعامل سازنده و کم نظیری با دانشگاه‌های استان به ویژه دانشگاه بوعلی‌سینا صورت گرفته همچون اقدامات مشترک و برگزاری همایش‌ها از جمله همایش علف‌های هرز و آب‌های نامتعارف.

بهراملو با اشاره به پیوند علم و اجرا در سازمان جهاد کشاورزی اضافه کرد: طرح‌های تحقیقاتی در راستای از بین بردن فاصله وضعیت موجود با پتانسیل در محصول را از جمله اقدامات پژوهشی سازمان برشمرد که با همکاری مرکز تحقیقات در حال پیگیری است.

وی بیان کرد: به منظور گسترش همکاری‌های علمی، آموزشی، پژوهشی و توسعه تحقیقات کاربردی از پایان نامه‌های مقطع دکتری و ارشد در بخش الگوی کشت و ارتقای بهره‌وری استفاده می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان در ادامه یادآور شد: حل مشکلات و ارائه راهکارها نیز به صورت تیمی و پژوهشی در سازمان جهاد کشاورزی پیگیری می‌شود.

وی در پایان متذکر شد: تحقق کشاورزی دانش‌بنیان؛ تأمین امنیت غذایی پایدار و در نهایت اقتدار غذایی کشور، خلق ثروت، افزایش بهره‌وری، اشتغالزایی و رشد ی را در پی دارد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.