کشاورزی مازندران در حال صنعتی شدن است

0

به گزارش نگار مهر، بابک مؤمنی بعدازظهر شنبه در آئین تجلیل از تولیدکنندگان برتر مازندران گفت: کشاورزی مازندران جان کشاورزی و امنیت غذایی کشور است.

وی با بیان اینکه مازندران علاوه بر تولید ۷.
۶ میلیون تن محصولات کشاورزی جزو ۱۰ استان برتر کشور از نظر حجم تولیدات کشاورزی است، با در اختیار داشتن ۱۰ درصد کشاورزی کشور، برترین اقتصاد در کشاورزی کشور است.

مؤمنی اظهار داشت: در بخش کشاورزی ادعای این را نداریم که وضعیت مناسبی داریم اما با حضور همه مردم در پای صندوق‌های رأی می‌توانیم نمایندگان خوبی را برای بهبود وضعیت کشاورزی استان انتخاب کنیم.

وی اظهار داشت: کشاورزی مازندران در حال حرکت به سمت کشاورزی دانش بنیان و صنعتی شدن است.

مؤمنی گفت: اگر نتوانم برای کشاورزی استان قدمی بردارم از این مسئولیت خداحافظی خواهم کرد اما باید جوانان مؤمن انقلابی را باور داشته باشیم و فرصت کافی برای رشد این جوانان را به آنها بدهیم تا نتیجه فعالیت آنها دیده شود.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه ۱۴ نمونه ملی و ۷۶ نمونه استانی داریم، افزود: همواره مازندران جزو ۵ استان اول کشور در این زمینه بوده است و این ظرفیت را داریم تا تعداد نمونه‌های ملی و استانی بخش کشاورزی را افزایش دهیم.

مؤمنی گفت: بالاترین ضریب مکانیزاسیون کشور در اختیار مازندران است و ادامه داد: در نظام بازار گرفتار ساختار سنتی هستیم و هنوز واسطه‌ها جولان می‌دهند و باید از این شرایط عبور کنیم و امور مردم را به خود مردم واگذار کنیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.