کشت دیم گیاهان دارویی «زیره» و «خاکشیر» در تنگستان

0

به گزارش نگار مهر، اسلامی رضایی بعد از ظهر چهارشنبه در کارگاه آموزشی ترویجی الگوی کشت و تناوب زراعی اظهار داشت: آموزش کشاورزان نقش مهمی در بهره‌وری و افزایش راندمان تولید دارد.

وی افزود: با توجه به سطح زیر کشت بالای در منطقه سمل و گلنگون، این دوره آموزشی با هدف آموزش کشاورزان و بهره برداران این منطقه در جهت استفاده مناسب و به موقع از های ایی مورد نیاز کشت گندم آبی و و در نتیجه افزایش عملکرد محصول نهایی گندم در مزارع آبی و دیم، رعایت الگوی کشت و تناوب زراعی و تشویق کشاورزان منطقه به کاشت سایر محصولات متناسب با اقلیم منطقه برگزار شد.

رضایی عنوان کرد: از ابتدای سال زراعی جاری تاکنون حدود ۵۴۰ تن گندم از ارقام آبی (چمران ۲ و مهرگان) دیم (آفتاب و کریم) و حدود ۳۸۰ تن کودهای شیمیایی (اوره، فسفات و پتاس) در بین کشاورزان شهرستان تنگستان توزیع شده است.

وی گفت: همچنین در راستای اصلاح الگوی کشت، حدود ۱۰ هکتار گیاه دارویی زیره در منطقه آباد و ۱۰ هکتار گیاه دارویی خاکشیر در منطقه گلنگون شهرستان تنگستان به صورت دیم کشت شده است.

کارگاه آموزشی ترویجی الگوی کشت و تناوب زراعی، مدیریت تغذیه گندم و جهش تولید در دیمزارها با حضور بهره برداران و کشاورزان ی سمل شمالی در شهرستان تنگستان برگزار شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.