گره‌گشایی ار اراضی «میلاد» پس از ۱۵ سال

0

سید محمدرضا کاظمی طباء در گفت‌وگو با نگار مهر در ضمن گرامی داشت تقارن بهار قرآن با بهار طبیعت اظهار کرد: سال گذشته که با شعار تورم و رشد تولید از سوی مقام معظم رهبری نام‌گذاری شده بود فرمانداری شهرستان شاهین‌شهر و میمه با سرلوحه قرار دادن این شعار فعالیت‌های خود را حوزه مختلف بخصوص انتخابات پیگیری و اجرایی کرد.

وی افزود: سال گذشته دشمن با تمام امکانات و تجهیزات رسانه‌ای و تبلیغاتی و همچنین تقویت گروهک‌های تروریستی خارج از مرزهای کشور به میدان آمده بود تا انتخابات ۱۱ اسفندماه سال گذشته را هم کم رنگ و هم ناآرام جلو دهد که مثل همیشه این توطئه با راهنمایی‌های مقام معظم رهبری و حضور حداکثری ملت با بصیرت ایران اسلامی در صحنه‌های مختلف در نطفه خفه شد.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با تقدیر و تشکر از همه عل و دست‌اندرکاران حوزه اجرایی و نظارتی انتخابات سال گذشته، تصریح کرد: تعداد آرای حوزه انتخابیه دو شهرستان شاهین‌شهر، میمه و برخوار در ۱۱ اسفندماه امسال به ۸۰ هزار و ۵۰۷ رأی رسید که نسبت به سال ۱۳۹۸ در مجموع شاهد رشد ۲.
۷ درصدی افزایش مشارکت بو.

وی ادامه داد: در رقابت انتخاباتی ۱۱ اسفندماه سال گذشته حسینعلی حاجی دلیگانی با کسب ۴۶ هزار و ۷۲۸ رأی برای بار چهارم توانست به عنوان منتخب حوزه انتخابیه شاهین شهر، میمه و برخوار راهی بهارستان دوازدهم شود.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه بیان داشت: یکی دیگر از مهم‌ترین رویدادهای دیگری که در سطح شهرستان شاهین‌شهر و میمه با حضور حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور اتفاق افتاد، پروژه تصفیه گازوئیل پالایشگاه اصفهان بود.

وی با بیان اینکه روزانه ۳۶۰ تُن گوگرد از گازوئیل تولیدی پالایشگاه اصفهان با اجرای این طرح جداسازی شد و میزان گوگرد آن از ۱۰ هزار به ۱۰ PPM تقلیل یافت، افزود: تولید روزانه ۱۶ میلیون لیتر گازوئیل و سوخت پاک مُنطبق با استاندارد «یورو ۵» که موجب جلوگیری از انتشار روزانه ۳۰۰ تُن گوگرد در هوای کلان‌شهرهای کشور می‌شود، از ویژگی‌های این پروژه است.

کاظمی طباء با اعلام این خبر گفت: با گذشت حدود ۱۵ سال از بلاتکلیفی اراضی موسوم به «میلاد» در شهرستان شاهین‌شهر و میمه، تغییر کاربری این اراضی سال گذشته در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اصفهان در دولت سیزدهم، تصویب و گره این مشکل پس از سال‌ها گشوده شد و بیش از ۹۰۰ نفر از کارمندان دولت که در پروژه سرمایه‌گذاری کرده بودند و تکلیف آنها نامعلوم بود به‌درستی مشخص شد و در ادامه برای اراضی ۱۴۷ هکتاری معروف به برم همین برنامه را نیز بنا داریم در سال ۱۴۰۳ در دستور کار داشته باشیم.

وی با بیان اینکه در حوزه راهداری ۵ کیلومتر از ابتدای اتوبان معلم جدا سازی آن آغاز شد و در تلاش هستیم تا پایان مهرماه امسال این را به ۱۰ کیلومتر افزایش دهیم.
تصریح کرد: احداث پل گلدیس هم اکنون در دو فاز با اعتبار اولیه ۴۰ میلیارد تومان در دست اجرا می‌باشد و همچنین پل علویچه با اعتباری بالغ بر ۳۵ میلیارد تومان که فاز اول آن هم اکنون زیر بار ترافیک رفته است و فاز دوم آن نیز توسط پیمانکار در دست اقدام است.

فرماندار شاهین‌شهر و میمه با بیان اینکه جاده دهق به وزوان – میمه توسط یکی از خیرین صورت‌گرفته و در تلاش هستیم تا پایان فروردین‌ماه امسال آن را به بهره‌برداری برسانیم، ادامه داد: عملیات تعریض پل شهدای گرگاب با همکاری شهرداری شاهین‌شهر تا پایان امسال به بهره‌برداری خواهد رسید.

وی گفت: توصیه اکید ما به مدیران شهرداری و اعضای شورای اسلامی شاهین‌شهر همیشه توجه به مناطق محروم، نگاه ویژه به پروژه‌های اولویت‌دار در حوزه توسعه پایدار و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و جلوگیری از ریخت و پاش‌های بیت‌المال بوده است.

کاظمی طباء با بیان اینکه سال گذشته دولت نزدیک به ۵۴ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های عمرانی واقع در شهرستان شاهین‌شهر و میمه اختصاص داد، گفت: از جمله این پروژه‌ها می‌توان به تکمیل سه مدرسه در حوزه توسعه فضاهای آموزشی، دو سالن ورزشی، مرکز جامع سلامت، و افتتاح ایستگاه هواشناسی و اقلیم‌شناسی شاهین‌شهر می‌توان اشاره کرد.

وی با تأکید بر اینکه به‌شدت به دنبال تکمیل پروژه‌های عمرانی و جلوگیری از تعریف پروژه‌های جدید هستیم، گفت: در سفر سال گذشته سیدرضا مرتضوی استانداری اصفهان به همراه هیئت شورای اداری استان به شاهین‌شهر و میمه نزدیک به ۸۰ مصوبه لازم اجرا برای عمران و آبادی این شهرستان به تصویب رسید که در تلاش هستیم تا پایان کار دولت سیزدهم در راستای اهداف دولت مردم به اتمام برسانیم.

فرماندار شاهین‌شهر یادآور شد: لوله‌کشی آب شرب به ۱۶۰ واحدی که در شهر وزوان دچار مشکل بودند صورت گرفت و هم اکنون خانوارهای ساکن در این محله باید با مراجعه به اداره آب درخواست انعشاب بدهند تا به طور کلی مشکل تأمین آب

شرب آنها حل و فصل شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته نزدیک به ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات با نرخ بهره بسیار پایین از محل تبصره ماده ۱۸ قانون بودجه عمومی کشور و از ردیف‌های اعتباری مختلف جهت اشتغال آفرینی به شهرستان شاهین شهر و میمه اختصاص یافت، گفت: سقف پرداخت تسهیلات خورد به هر فرد کارآفرین ۱۵۰ میلیون تومان است که با تأیید نهادها و دستگاه‌های مختلف پرداخت می‌شود.

کاظمی طباء در ادامه به حوزه بهداشت و درمان پرداخت و اظهار کرد: در حوزه سلامت ما بیمارستان گلدیس را داریم که برای توسعه و تکمیل آن سه پروژه مهم که عبارت بودند از گسترش قسمت اورژانس بیمارستان از ۱۶ تخت به ۳۲ تخت در ادامه افزایش قسمت آی‌سی‌یو و در پایان قسمت سی‌سی‌یو آن بوده است.
به همین خاطر در تلاش هستیم این سه پروژه را تا پایان شهریورماه امسال افتتاح و جهت خدمت‌رسانی بهتر به مردم به بهره‌برداری برسانیم.

وی اضافه کرد: برای افتتاح پروژه‌های یاد شده در بیمارستان گلدیس از سه منبع مالی یکی اعتبارات دولتی، دوم ظرفیت خیرین و سوم مسئولیت اجتماعی پالایشگاه نفت اصفهان استفاده کرده‌ایم.

این مقام مسئول با بیان اینکه نزدیک به ۲ هزار صنعت کوچک و بزرگ در سطح شهرستان شاهین شهر و میمه وجود دارد، تصریح کرد: در جهت منافع مردم با هر دستگاهی ارتباط برقرار می‌کنیم و پالایشگاه نفت اصفهان نیز تافته جدا بافته نیست و توافقات خوبی در راستای افزایش مسئولیت‌های اجتماعی، ساخت مسکن برای کارکنان، توسعه فضای سبز و غیره صورت گرفته است لذا انتظار دارم برخی مسئولان در شاهین شهر از رویکرد دوگانه خود در قبال این صنعت جدا پرهیز کنند.

وی با بیان اینکه در حوزه مسائل زیست محیطی حتماً از مواضع مردم دفاع می‌کنیم، ادامه داد: نیروگاه شهید منتظری هیچ‌وقت نمی‌تواند مازوت سوزی کند؛ ولی بعضی مواقع اتفاقاتی همچون حادثه اخیر لوله گاز باعث می‌گردد تا زمان تأمین مجدد گاز برای ادامه تولید انرژی به سمت مازوت سوزی حرکت کند.

کاظمی طباء تصریح کرد: طرح ساماندهی اتباع غیرمجاز بخصوص اتباع افاغنه در شهریورماه سال گذشته تا پایان دی ماه اجرایی شد و موفق شدیم رتبه اول استان اصفهان را در حوزه جمع آوری اتباع غیر مجاز را کسب نمائیم و بدون شک این اقدام در امسال نیز ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: در حوزه مسکن ملی در سطح شهرستان شاهین شهر و میمه نزدیک به ۱۱ هزار نفر ثبت نام تکمیلی انجام داده‌اند که به ترتیب اولویت و بررسی دقیق کارشناسی پرونده‌ها از سوی وزارت راه و شهرسازی برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر پیامک پیش پرداخت ارسال شده است که در صورت پرداخت نکردن برای ۲ هزار و ۵۰۰ نفر دیگر پیامک پرداخت ارسال خواهد شد.

۶ هزار واحد مسکونی در شاهین شهر در دست ساخت است

فرماندار شاهین شهر و میمه با بیان اینکه هم اکنون نزدیک به ۶ هزار واحد مسکونی در مجموعه پردیس شاهین شهر توسط پیمانکاران مربوطه در دست ساخت است، در حوزه بخش میمه جهت تأمین زمین هیچ مشکلی نداریم اما در شهرهای گرگاب و گزبرخوار در تلاش برای حل این مشکل هستیم.

وی با بیان اینکه هم اکنون ۲۲ مدرسه آماده پذیرایی از مسافران نوروزی است که نسبت به سال گذشته شاهد رشد ۲۲ درصدی ظرفیت هستیم، گفت: ستاد تسهیلات سفر و همچنین شش شهرداری این شهرستان در حوزه خدمات رسانی به مسافران نورزوی فعال هستند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.