۲۴۰ واحد صنایع تبدیلی در استان همدان درحال اجرا است

0

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا بهراملو در دومین سفر شهرستانی به ملایر با بیان اینکه هدف از سفرهای شهرستانی شناسایی واحدهای مشکل‌دار است تا رشد تولید محقق شود گفت: برخی واحدهای تولیدی مشکل مشترک دارند که در دیدارهای مردمی به نمایندگی از تولیدکنندگان بررسی و پیگیری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه دوره اول سفرهای شهرستانی مشکلات شناسایی و یک کتابچه به عنوان نقشه راه تهیه شد افزود: بهره‌گیری از ظرفیت واحدهای نیمه فعال و راکد در اولویت است چراکه اشتغالزایی و امید آفرینی به همراه دارد.

رئیس سازمان جهاد استان همدان اضافه کرد: بکارگیری سرمایه‌های راکد کشور گامی است در راستای رشد تولید و ایجاد اشتغالزایی از همین رو تداوم کار را با جدیت دنبال می‌کنیم.

وی خاطرنشان کرد: احیای واحدهای نیمه فعال و راکد، در دو گام تعریف می‌شود به طوری که گام نخست شناسایی مشکلات و گام دوم رفع موانع و بررسی مشکلات است.

بهراملو با تاکید بر اینکه احیا، افزایش ظرفیت و ارتقای ۷۶ واحدهای تولیدی در استان نشان از هم افزایی و همراهی مجموعه بزرگ جهاد کشاورزی استان دارد گفت: برخی از مشکلات موجود از گذشته به ارث رسیده است.

وی در بخش دیگر با بیان اینکه حل مشکلات واحدهای تولیدی کشاورزی شهرستان ملایر در دستور کار است تصریح کرد: ۲۵ درصد از اراضی شهرستان باغات است که نیمی از این میزان به باغات اختصاص دارد بنابراین باید ویژه دیده شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان، شهرستان ملایر را مستعد احداث بیش از پیش ‌ها و افزایش واحدهای صنایع تبدیلی دانست و افزود: طرح فراز نیز در این شهرستان با قوت پیگیری می‌شود به نحوی که دو سوم طرح فراز استان در ملایر اجرا و پیگیری شده است.

وی با بیان اینکه اعتبار ویژه برای اجرای طرح فراز شهرستان ملایر در نظر گرفته شده است ادامه داد: اقدامات سازمان جهاد کشاورزی استان با هدف رشد تولید و تحقق شعار سال مد نظر مقام معظم رهبری پیگیری می‌شود.

بهراملو در پایان به شمار واحدهای صنایع تبدیلی استان گریز زد و گفت: ۳۷۰ واحد صنایع تبدیلی در استان ایجاد شده که ۱۳۵ مورد از آن در ملایر مستقر شده اگرچه ۲۴۰ واحد صنایع تبدیلی در استان با پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد و ۳ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در حال اجراست.

گفتنی است بررسی و بازدید از واحدهای موفق و مشکل دار شهرستان ملایر در دستور کار این سفر شهرستانی قرار گرفت و اعطای تسهیلات، مجوز توسعه واحدها، افزایش ظرفیت، تغییر کاربری، تمدید قرارداد و مشکل جرایم پیگیری شد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.