۶۹ طرح و پروژه کشاورزی در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد

0

نوبخت اژدری در گفت‌وگو با نگار مهر، اظهار کرد: این طرح‌ها با اعتباری بالغ بر ۶ هزار و ۱۴۰ میلیارد ریال آماده بهره‌برداری هستند.

وی تصریح کرد: با بهره‌برداری از این طرح‌ها و پروژه‌ها برای ۴۳۱ نفر اشتغال مستقیم و ۷۲۱ نفر اشتغال غیرمستقیم ایجاد شده و هفت هزار و ۴۶۵ خانوار از این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

رییس سازمان جهاد استان اردبیل گفت: در بخش شهرک‌های ‌ای در داخل شهرک‌ها ۹ طرح شامل شهرک‌های گلخانه‌ای مغان و سامیان شاهد افتتاح طرح‌‎ها خواهیم بود که با تولید ۲ هزار و ۵۰۰ تن انواع محصولات گلخانه‌ای و ۲۷۰ هزار شاخه انواع گل‌های زینتی وارد چرخه بهره‌برداری می‌شوند.

وی افزود: در کل طرح‌های گلخانه‌ای داخل شهرک‌ها که با هزینه یک‌هزار و ۴۶۳ میلیارد ریال به بهره‌برداری می‌رسد، ۹ نفر به صورت مستقیم و ۱۵ نفر به صورت غیرمستقیم مشغول به کار می‌شوند.

اژدری طرح‌های گلخانه‌ای خارج از شهرک‌ها را نیز یادآور شد و خاطرنشان کرد: در این طرح‌ها نیز با اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ۲۴ نفر و با اعتبار ۲۵۰ میلیارد ریال شاهد افتتاح طرح‌ها خواهیم بود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اضافه کرد: در بخش صنایع تبدیلی و تکمیلی نیز هفت طرح و با ظرفیت تولید ۳۴ هزار و ۲۵۰ تن به بهره‌برداری می‌رسد که شامل صنایع بسته‌بندی، سردخانه، خوراک دام و طیور، پنبه پاک‌کنی، پاک‌کنی و… است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان اردبیل بیان کرد: در این طرح‌ها نیز ۸۱ نفر اشتغال مستقیم و ۱۳۸ نفر اشتغال غیرمستقیم را با هزینه‌کرد اعتبار یک‌هزار و ۶۸۶ میلیارد ریال شاهد خواهیم بود.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.