۷۳ درصد از برنامه کودی همدان محقق شده است

0

به گزارش گزاری مهر، بهروز الیاسی بیان کرد: در این مدت مقدار ۸۸ هزار تن انواع های ازته، فسفاته و پتاسه در استان توزیع شده است که بر اساس سهمیه ۱۲۰ هزار تنی کودهای کشاورزی سال ۱۴۰۲ برای استان همدان، قریب به ۷۳ درصد از برنامه کودی استان محقق شده است که در مقایسه با توزیع مدت مشابه سال قبل معادل ۲۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی با بیان اینکه از مقدار ۸۸ هزار تن انواع کودهای کشاورزی توزیع شده ۷۳ هزار و ۱۰۰ تن ازته، ۱۱ هزار تن فسفاته و ۳ هزار و ۹۰۰ تن پتاسه بوده است که با کمک ۹۸ کارگزار و عامل فروش شرکت خدمات حمایتی کشاورزی در شهرستان‌های استان از طریق صدور حواله در سامانه پایش توزیع شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: کودهای کشاورزی مورد نیاز استان از مبادی و پترو‌های بندرامام خمینی (ره)، بوشهر، عسلویه، مرودشت، لردگان، کرمانشاه و … همچنین از محل تولیدات شرکت‌های تولیدکننده داخلی که برخی از آنها دانش بنیان هستند تأمین می‌گردد.

وی گفت: کشاورزان و باغداران استان با ثبت زمین زراعی و باغی خود در سامانه پهنه بندی کود مورد نیاز خود را تحویل می‌گیرند.

الیاسی افزود: با استفاده از ذخیره راهبردی انباری و همچنین حمل مستقیم و بدون وقفه از مبادی و پتروشیمی‌های کشور به مقصد استان، کود مورد نیاز کشت‌های بهاره و پاییزه را به موقع تأمین و در اختیار کشاورزان قرار دا.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی استان همدان در پایان از ذخیره ۸ هزار تنی انواع کودهای کشاورزی در استان برای کشت‌های بهاره سال آتی خبر داد و افزود: کود کشاورزی مورد نیاز کشت‌های استان به موقع تأمین و در اختیار کشاورزان قرار خواهد گرفت.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.