آغاز طرح تشدید نظارت بهداشتی دامپزشکی در شهرستان نهاوند

0

میثم قیاسی در گفتگو با نگار مهر، از آغاز طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی بر مراکز عرضه مواد پروتئینی ویژه ایام نوروز و ماه مبارک رمضان از روز شنبه ۱۹ اسفند ماه در نهاوند خبر داد و افزود: با توجه به طرح تشدید نوروزی و ایام ماه مبارک رمضان و جلوگیری از شیوع دگی‌های ناشی از فساد انواع فرآورده‌های خام دامی و با هدف تضمین سلامت و امنیت مواد غذایی از تاریخ ۱۹ اسفند ماه جاری تا ۲۱ فروردین ماه ۱۴۰۳ برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در این طرح ۲ اکیپ ثابت و ۲ اکیپ سیار فعال می‌باشند افزود: کارشناسان و بازرسان بهداشتی دامپزشکی در بیش از ۳۵۰ واحد مراکز تولید، نگهداری، حمل و عرضه فرآورده‌های خام دامی در سطح شهرستان در دو شیفت صبح و بعدازظهر، به مدت ۳۲ روز فعالیت می‌کنند.

قیاسی بیان کرد: به منظور نظارت بهداشتی بر فرآورده‌های خام دامی از قبیل قرمز، گوشت سفید (مرغ و ماهی)، شیر، ، عسل و… از تمام واحدهای شهرستان در این ایام در دو نوبت صبح و بعد از ظهر بازدید و نظارت صورت می‌گیرد و تمام فرآورده‌های خام دامی غیر بهداشتی و غیر قابل مصرف برای انسان جمع‌آوری، ضبط و معدوم می‌شود.

وی گفت: همشهریان در صورت مشاهده هرگونه تخلف در مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی می‌توانند مراتب را از طریق شماره تلفن ۰۸۱۳۳۴۲۹۱۲۶ یا به سامانه ۱۵۱۲ ارتباط مردمی دامپزشکی گزارش دهند.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.