برداشت بیش از ۴۵۰۰ تن انار از باغات پاوه پیش بینی شده است

0

شهرام رستمی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به وضعیت مطلوب باغات انار شهرستان پاوه، اظهار کرد: برداشت انار از باغات شهرستان پاوه در بیش از ۶۵۰ هکتار آغاز شده و این برداشت هرساله از اوایل پاییز شروع شده و تا اواخر آبان ماه ادامه دارد.

وی به مرغوبیت انار شهرستان پاوه تاکید کرد و افزود: عمده ارقام انار در این شهرستان شامل ملس ساوه، ترش، شیرین، یوسفخانی، مزله، کارالی، نرمه دانه، پیرمیکائیل و رباب نیریز است.

مدیر جهاد شهرستان پاوه تصریح کرد: متوسط برداشت در باغات واقع در این شهرستان حدود ۵.
۵ تن در هکتار بوده که امسال با توجه به شرایط مناسب محیطی گلدهی ان انار به خوبی مشاهده شده است.

رستمی با تاکید بر رشد برداشت انار از باغات شهرستان پاوه، خاطرنشان کرد: با این وجود پیش بینی می‌شود امسال در پی افزایش بازدهی باغات انار برداشت این محصول به بیش از هفت تن برسد که بر این اساس می‌توان شاهد برداشت بیش از چهار هزار و ۵۰۰ تن انار از ارقام مختلف در این شهرستان بود.

وی در ادامه در خصوص برگزاری جشنواره انار پاوه در سال جاری، عنوان کرد: باغداران شهرستان پاوه هر ساله در آبان‌ماه و پس از اتمام چیدن محصول خود طبق رسم سالانه مراسم ویژه‌ای به نام «جشن انار» به منظور شکرگذاری برگزار می‌کنند.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پاوه یادآور شد: جشنواره انار از ظرفیت‌های استان کرمانشاه در حوزه گردشگری بوده اما با توجه به اینکه ابلاغیه برگزاری این جشن تقریباً یک ماه زودتر از موعد باید ارسال شود تاکنون ابلاغیه‌ای به منظور برگزاری این جشن ارسال نشده است.

رستمی در پایان تاکید کرد: برگزاری جشنواره انار معمولاً یا از سوی ادارات دولتی مانند جهاد کشاورزی برگزار می‌شود یا از سوی بخش‌های خصوصی و در راستای تبلیغات محصولات انجام می‌گیرد اما تاکنون هیچ خبری برای آمادگی این شهرستان پاوه برای این جشن داده نشده و در صورت عدم ابلاغ احتمالاً این جشن امسال برگزار نمی‌گردد.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.