بهره وری و مدیریت مصرف آب در بخش افزایش کشاورزی در اولویت است

0

به گزارش نگار مهر، محمدصادق معتمدیان عصر پنجشنبه در بازدید از محصولات در ارومیه با اشاره به اینکه این استان قطب تولیدمحصولات کشاورزی در کشور است، گفت: افزایش بهره وری و مدیریت مصرف آب از رویکردهای مهم بخش کشاورزی است.

وی افزود: ۳۳ درصد اشتغال استان در بخش کشاورزی است ولی ارزش افزوده این بخش کمتر از ۱۶ درصد است و لازم است بر بهره وری بخش کشاورزی متمرکز شویم.

معتمدیان تصریح کرد: برپایی این نمایشگاه‌ها فرصتی است تا کشاورزان، شرکتهای فعال استانی، اتحادیه‌ها، تشکل‌ها با حضور و بازدید از دستاوردهای به نمایش گذاشته شده، از فنآوری و یافته‌های جدید تحقیقاتی در بخش کشاورزی بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: ارتقای علم و دانش کشاورزان در افزایش راندمان بخش کشاورزی اثر گذار است.

معتمدیان گفت: در حوزه آبریز دریاچه ارومیه با توجه به شرایط خاصی که بر دریاچه حاکم است، سیاستگذاری‌های کلانی در ستاد احیا انجام گرفته و مطابق با ان سیاستگذاری ها هم ماشین الات و ابزار مورد نیاز سخت افزاری را باید فراهم کنیم تا بتوانیم بخش مصارف اب را مدیریت کنیم.

معتمدیان اظهار کرد: سعی می‌شود در کنار افزایش بهره وری، کشاورزان ارزش افزوده بیشتری را به دست آورند.

وی بیان کرد: توجه به الگوی کشت از دیگر اولویت و سیاست‌های بخش کشاورزی است که باید سعی شود با اقناع سازی، ترویج و آموزش قدم‌های بیشتری برای تحقق این موضوع برداشته شود.

وی ابراز امیدواری کرد، با اتمام سیاست‌های سخت افزاری و عملیاتی ستاد احیای دریاچه ارومیه، همزمان با افزایش بهره وری تولیدات، شاهد کاهش مصرف آب در حوزه آبریز دریاچه ارومیه باشیم.

به این خبر امتیاز دهید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.